Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Duże zlecenie dla NASSCO

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 marca 2016

Stocznia NASSCO dokona napraw i modernizacji okrętów stacjonujących w bazie morskiej w San Diego.

W Naval Base San Diego stacjonuje blisko 50 okrętów eksploatowanych przez US Navy, Military Sealift Command i USCG, w tym m.in. prezentowane na zdjęciu niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke / Zdjęcie: USN

W najbliższych latach należąca do General Dynamics stocznia NASSCO (National Steel and Shipbuilding Company) wykona serię przeglądów remontowych i ograniczonej modernizacji kilkudziesięciu amerykańskich okrętów, stacjonujących w Naval Base San Diego w Kalifornii. Wartość anonsowanej umowy może wynieść 1,3 mld USD (5 mld zł). Prace mają potrwać kilka lat.

Przegląd przejdą m.in. krążowniki rakietowe typu Ticonderoga, niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke (Przebazowanie Arleigh Burke, 2015-10-01), śmigłowcowce i okręty desantowe typów America, Harpers Ferry, San Antonio, Wasp i Whidbey Island, okręty klasy LCS (Littoral Combat Ship, Kolejne LCS do San Diego, 2015-12-24), a także niszczyciele min typu Avenger.

Prace stoczniowe będą polegać na dokonaniu przeglądu okrętów, oceny pracy podstawowych urządzeń pokładowych, a także stanu poszycia kadłuba i nadbudówki. Jednostki otrzymają też nowe elementy wyposażenia pokładowego. Szczegółowy plan prac będzie różnił się w zależności od typu i klasy remontowanego okrętu. Od kilku lat NASSCO wykonuje prace remontowo-modernizacyjne na amerykańskich okrętach stacjonujących w San Diego, Mayport na Florydzie, Bremerton w Waszyngtonie i Norfolk w Wirginii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.