Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jubileusz AIR FAIR

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 13 maja 2016

W dniach 20-21 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy odbędzie się jubileuszowa, X edycja wystawy AIR FAIR 2016.

Zdjęcie: AIR FAIR

AIR FAIR to międzynarodowa wystawa, której głównym celem jest konsolidacja środowiska lotniczego. Patronat Honorowy nad Wystawą objęli: Minister Obrony Narodowej, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Prezes Aeroklubu Polskiego, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także władze lokalne.

Pierwszy dzień wystawy połączony zostanie z cyklem seminariów pod hasłem Przyszłość systemów bezzałogowych statków powietrznych w Polsce. Jednym z tematów będą Nowe wizje w projektowaniu bezzałogowych systemów powietrznych. Prelekcję poprowadzi płk S. Augustyn.

Pierwszego dnia wystawy odbędzie się wręczenie statuetek AIR FAIR, dla przedsiębiorstw mogących pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie innowacji. Zgodnie z tradycją będzie to dzień zamknięty, poświęcony wyłącznie wystawcom i zaproszonym gościom (Air Fair 2014: Pierwszy zmodernizowany MiG-29UB, 2014-05-31).

Drugiego dnia wystawy fani lotnictwa będą mogli porozmawiać z wielokrotnym Mistrzem Świata w szybownictwie – Sebastianem Kawą oraz zapoznać się z jego szybowcem i dotychczasowymi osiągnięciami. Natomiast Cirrus Aircraft Poland & Baltics zaprezentuje, po raz pierwszy w Polsce, pełnowymiarową makietę najnowszego odrzutowca  SF50 Vision (Aero 2016: Vision coraz bliżej certyfikatu, 2016-04-22).

W związku z tym, że w 2016 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 obchodzą 70-lecie, teren wystawy zostanie znacznie rozszerzony, a hangary, do których na co dzień mają dostęp wyłącznie pracownicy, będą otwarte dla zwiedzających. Każdy będzie mógł spojrzeć na zakłady od kuchni i w pełni zapoznać się z ich działalnością (Pierwsze zmodernizowane Su-22 dla SP, 2015-09-19, Bułgarskie MiG-29 w WZL nr 2, 2015-01-23).

Imprezę umili koncert zespołu Zwierzak Band, grającego największe światowe hity. Na scenie wystąpią liczne formacje taneczne, a także chór Sal Canto SPTS w Bydgoszczy. Nie zabraknie również pokazów tresury psów służbowych Bydgoskiej Straży Miejskiej. Wystąpi również orkiestra wojskowa.

Drugiego dnia nastąpi ogłoszenie wyników konkursu plastycznego Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 oczami dziecka. Zorganizowana zostanie również zbiórka krwi. W sobotę wystawa będzie otwarta od godziny 10:00 do godziny 17:00. Wstęp wolny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra