Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępuje budowa drugiego Izumo

Marynarka wojenna, 25 czerwca 2015

Budowa drugiego japońskiego śmigłowcowca typu Izumo postępuje zgodnie z planem. Okręt zostanie zwodowany latem.

W Jokohamie postępuje budowa drugiego japońskiego śmigłowcowca typu Izumo. Okręt powinien zostać zwodowany latem. W linii pojawi się w marcu 2017 / Zdjęcie: ADN

Drugi japoński śmigłowcowiec typu Izumo budowany jest od jesieni 2013 na terenie stoczni IHI Corporation w Jokohamie, w prefekturze Kanagawa. W ostatnich dniach opublikowano w Internecie zdjęcia ukazujące postęp prac. Producent skompletował już kadłub jednostki. Wciąż montowane są natomiast elementy nadbudówki. Okręt będzie wypierać 27 tys. t.

Ceremonię wodowania jednostki zapowiedziano na sierpień. Wcześniej producent zamontuje elementy układu pędnego i ostatnie moduły nadbudówki. Gdy śmigłowcowiec znajdzie się już na wodzie, IHI Corporation wyposaży go w urządzenia pokładowe: stacje obserwacji i analizy otoczenia, systemy samoobrony i uzbrojenie, w tym 20-mm zestawy obrony bezpośredniej Phalanx CIWS.

Okręt powinien wejść do służby w marcu 2017. Uzupełni wówczas w linii Izumo (DDH 183), pierwszą z jednostek omawianego typu (Izumo w linii, 2015-03-25, Próby Izumo, 2014-10-01). Nowe japońskie śmigłowcowce będą przenosić maksymalnie 28 statków powietrznych, w tym m.in. śmigłowce SH-60K Seahawk i MCH-101, a także przemiennopłaty MV-22 Osprey (Japonia kupuje V-22, 2015-05-06). Pomieszczą na pokładzie 970 osób, wliczając w to członków załogi, pilotów, personel obsługowy i żołnierzy desantu. Zastąpią w linii jednostki typu Shirane, przyjmowane do służby w latach 1980-1981.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.