Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej wojsk USA do Afganistanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 stycznia 2017

USA wyślą do Afganistanu kolejnych 300 żołnierzy.

Wiosną do Afganistanu wysłanych zostanie 300 żołnierzy USMC. Marines będą stacjonować w niespokojnej prowincji Helmand / Zdjęcie: USMC

Wiosną do Afganistanu trafić ma ok. 300 żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC). Wojskowi zostaną rozmieszczeni w niespokojnej prowincji Helmand, położonej na południu kraju (Pomoc dla prowincji Helmand , 2016-02-12). Amerykanie będą stacjonować w różnych bazach wojskowych w tym rejonie, w tym m.in. Camp Leatherneck, która od 2014 znajduje się pod kontrolą sił afgańskich (USA utrzymają wojska w Afganistanie, 2016-06-16).

Marines zostaną wysłani do prowincji Helmand z zadaniem wsparcia afgańskich sił bezpieczeństwa działających w regionie. Amerykanie mają szkolić miejscowe wojska oraz doradzać im podczas przygotowywania i realizacji działań operacyjnych. W razie potrzeby żołnierze USMC będą się też angażować w starcia z bojówkarzami talibów oraz innych organizacji ekstremistycznych.

Żołnierze, którzy wiosną trafią do Afganistanu, obecnie przechodzą szkolenie w Camp Lejeune w Karolinie Północnej. Co najmniej połowa z nich służyła w przeszłości w prowincji Helmand. Ich nowa misja potrwa 9 miesięcy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.