Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Okręty przeciwminowe RN na Trident Juncture 2018

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 listopada 2018

Cztery okręty przeciwminowe Royal Navy dołączyły do wielonarodowego zespołu biorącego udział w ćwiczeniu Trident Juncture 2018.

Kolejne okręty Royal Navy dołączyły do sił morskich 31 państw biorących udział w wielonarodowym ćwiczeniu Trident Juncture 2018 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W ostatnich dniach do norweskiego miasta portowego Molde weszły cztery brytyjskie okręty: przeciwminowe HMS Cattistock (M31, Powrót HMS Cattistock, 2018-04-17) i HMS Hurworth (M39, ), typu Hunt oraz niszczyciele min HMS Grimsby (M108) i HMS Ramsey (M110, Nowa misja HMS Ramsey, 2018-06-04), typu Sandown (Royal Navy na Trident Juncture 2018, 2018-10-22). Brytyjskie jednostki wezmą udział w taktycznej fazie wielonarodowego ćwiczenia Trident Juncture 2018, które prowadzone jest m.in. nieopodal wybrzeży Norwegii.

Okręty przeciwminowe Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej Wielkiej Brytanii) wspólnie z siłami morskimi innych państw NATO oraz Szwecji i Finlandii, przeprowadzą serię skoordynowanych działań morskich, które mają odwzorowywać realizację rzeczywistych zadań operacyjnych. Celem będzie m.in. doskonalenie metod współpracy podczas przeczesywania wskazanych akwenów, a takę wykrywania, identyfikacji i neutralizacji min morskich oraz urządzeń wybuchowych mogących stanowić zagrożenie dla jednostek operujących w rejonie.

Wielonarodowe ćwiczenia Trident Juncture 2018 rozpoczęło się 25 października i potrwa do 7 listopada. Manewry są prowadzone na północy Oceanu Atlantyckiego i Bałtyku oraz w rejonie centralnej i wschodniej Norwegii i na Islandii, a także w fińskiej i norweskiej przestrzeni powietrznej. W przedsięwzięciu bierze udział ok. 50 tys. żołnierzy, 70 okrętów, 250 statków powietrznych i 10 tysięcy pojazdów z 31 państw członkowskich NATO i krajów partnerskich, w tym Finlandii i Szwecji (ORP Gen. K Pułaski na Trident Juncture 2018, 2018-10-29; Marine Nationale na Trident Juncture 2018, 2018-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.