Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szybsza budowa TCG Anadolu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 grudnia 2018

Turecka prasa informuje, że śmigłowcowiec TCG Anadolu może zostać przekazany marynarce wojennej Turcji rok wcześniej.

Według dostępnych informacji śmigłowcowiec TCG Anadolu będzie miał 231 m długości i 32 m szerokości. Ma rozwijać ok. 21 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 16 w, ma wynieść ok. 16,6 tys. km. Autonomiczność oblicza się na 30 dni, a przewidywany okres służby wynosi 40 lat. Z jego pokładu będą mogły operować średnie i ciężkie śmigłowce transportowe, przemiennopłaty V-22 Osprey, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-35B (w wersji skróconego startu i pionowego lądowania) / Rysunek: Sedef Gemi İnşaatı

Według przyjętego terminarza śmigłowcowiec TCG Anadolu ma zostać zwodowany w 2019. W tym samym roku okręt powinien rozpocząć testy morskie. Dotąd zakładano, że jednostka trafi do marynarki wojennej Turcji w 2021. Jednak według lokalnej prasy postępy w jej konstrukcji są na tyle zadowalające, że termin ten może zostać skrócony nawet o rok.

TCG Anadolu jest od dwóch lat budowany w stoczni Sedef Gemi İnşaatı A.Ş. (Rozpoczęcie budowy TCG Anadolu, 2016-05-05). Na początku br. położono stępkę pod okręt (Stępka pod TCG Anadolu , 2018-02-08).

Śmigłowcowiec powstaje we współpracy z hiszpańską grupą stoczniową Navantia, która na potrzeby jego budowy udostępniła opracowany przez siebie projekt okrętu typu Juan Carlos I (IDEF 2015: Okręt desantowy dla Turcji, 2015-05-08). Od strony rządowej kontrolę nad realizacją przedsięwzięcia sprawuje Podsekretariat ds. Przemysłu Zbrojeniowego (SSM). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.