Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja chce kupić okręty interwencyjne

Marynarka wojenna, 12 sierpnia 2013

Marynarka wojenna Turcji zamierza zakupić 10 nowych okrętów interwencyjnych. W ich budowę zaangażować mają się rodzime przedsiębiorstwa stoczniowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń wygasa 13 września. Przed wystosowaniem RFI, oceny projektu dokonała kontrolowana przez rząd STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik), specjalizująca się m.in. w analizach rynkowych / Zdjecie: MO Turcji

Jak niedawno nieoficjalnie poinformowały tureckie źródła wojskowe, pod koniec lipca Ankara wystosowała do producentów zapytanie o chęć uczestniczenia w postępowaniu przetargowym (Request for information). Według założeń tureckich władz, cały program ma zostać zrealizowany przy udziale rodzimych przedsiębiorstw stoczniowych. Jego wartość szacuje się na 600 mln USD.

Według przedstawicieli tureckich sił zbrojnych do udziału w przetargu mają zostać zaproszone m.in. takie podmioty jak: RMK Marine, Yonca-Onuk, Dearsan oraz Istanbul Shipyards. Teoretycznie, największe szanse na zwycięstwo w konkursie ma pierwsze z nich, które jest już zaangażowane w program budowy dla marynarki wojennej Turcji korwet typu Ada (na zdjęciu) (RMK Marine zbuduje tureckie korwety, 2013-01-07, Turecki okręt w Libii po raz pierwszy od 102 lat, 2013-06-20).

Największe szanse na zlecenie integracji systemów bojowych oraz kierowania ogniem mają Aselsan i Havelsan. Z kolei specjalizujący się m.in. w produkcji pocisków rakietowych Roketsan (IDEF 2011: Nowe rakiety Roketsan, 2011-05-12) może zostać zobowiązany do dostarczenia okrętom wybranych typów uzbrojenia.

Turecki resort obrony nie przewiduje większego zaangażowania zagranicznych przedsiębiorstw w cały program. Jest to zresztą zgodne z wieloletnią polityką Ankary, zmierzającą do stałego rozwoju rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Podobnie jak w przypadku przygotowywanej budowy 4 dużych fregat przeciwlotniczych (Blas de Lezo w Stambule, 2013-08-01), gdzie jednak ze względu na zaawansowanie technologiczne projektu, udział przedsiębiorstw spoza Turcji jest konieczny. Według nieoficjalnych informacji, Turcy mieliby wyrażać zainteresowanie pomocą podmiotów trzecich jedynie podczas opracowywania układów napędowych i urządzeń nawigacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.