Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Duncan po raz pierwszy wyszedł w morze

Marynarka wojenna, 10 czerwca 2013

HMS Duncan (D 37), ostatni z brytyjskich niszczycieli Typu 45, wyszedł w morze w celu przygotowania okrętu do czekających go testów i włączenia do czynnej służby.

HMS Duncan (D 37) podczas opuszczania Portsmouth / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Duncan jest ostatnim z serii 6 brytyjskich niszczycieli Typu 45 (Duncan na testach, 2012-09-04, Powrót HMS Duncan, 2012-12-07). Został on przekazany Royal Navy przez producenta, BAE Systems, w marcu br. Od tego czasu okrętu znajdował się na terenie portu macierzystego w Portsmouth.

Jego pierwsze wyjście w morze, do którego doszło przed kilkoma dniami, związane jest z przygotowaniami do serii prób morskich oceniających jego rzeczywisty potencjał bojowy. Będą one realizowane w pobliżu południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Poprzedzą one oficjalne włączenie okrętu do czynnej służby, do czego ma dojść we wrześniu.

Przygotowania do prób morskich HMS Duncan symbolicznie zbiegły się w czasie z wycofaniem z linii ostatniego z niszczycieli rakietowych Typu 42, HMS Edinburgh (D 97) (HMS Edinburgh wycofany ze służby, 2013-06-07). Wydarzenie to stanowiło zakończenie zaplanowanej wymiany pokoleniowej wśród jednostek Royal Navy tej klasy. Niemały wpływ na jego tempo miał jednak fakt oszczędności w budżecie obronnym Wielkiej Brytanii, wynikających z kryzysu finansów publicznych (Mniejsza Royal Navy, 2010-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.