Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja chce okrętów modułowych

Marynarka wojenna, 15 listopada 2013

W ocenie dowódcy marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej, admirała Wiktora Czirkowa, nowe rosyjskie okręty wojenne powinny  mieć konstrukcję modułową, zwiększającą ich uniwersalność.

Słowa Czirkowa cytują rosyjskie media. W ocenie wojskowego, zakup nowych okrętów dla rosyjskiej marynarki wojennej powinien być w przyszłości warunkowany modułowością ich konstrukcji. Dotyczy to zwłaszcza przenoszonych przez nie typów uzbrojenia, podobnie jak np. w przypadku amerykańskich okrętów klasy Littoral Combat Ship (Kolejne kłopoty USS Freedom, 2013-10-23).

Takie rozwiązanie ma umożliwić doposażenie okrętów zgodnie z wymogami przyszłych misji, a tym samym zwiększyć ich uniwersalność. W ocenie Czirkowa, mniejsza liczba okrętów byłaby wówczas w stanie realizować zadania przydzielane obecnie większym grupom bojowym. Pozwoliłoby to Moskwie na zaoszczędzenie znacznych środków finansowych.

Według Czirkowa, pierwsze modułowe okręty wojenne, zarówno nawodne jak i podwodne, mogłyby wejść do służby już w latach 2018-2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra