Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ujawniono ceny ofert na AJT

Lotnictwo wojskowe, 20 listopada 2013

Dzisiaj otwarto oferty złożone w postępowaniu przetargowym na dostawę Zintegrowanego Systemu Szkolenia Zaawansowanego (AJT). Co warte uwagi, MON ujawniło ceny poszczególnych propozycji.

Ostatnim krokiem w procedurze wyboru następców TS-11 Iskra (na zdjęciu) będzie ocena złożonych ofert wg kryteriów SIWZ / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, w przetargu na Zintegrowany Systemu Szkolenia Zaawansowanego (AJT) dla Sił Powietrznych biorą udział 3 przedsiębiorstwa. Są to w kolejności alfabetycznej: Alenia Aermacchi z Włoch, BAE Systems i Lockheed Martin UK (obydwa z W. Brytanii) (Składanie ostatecznych ofert na AJT, 2013-10-16).

Otwarcie ofert miało miejsce dziś, o godz. 11:00. Według komunikatu MON najniższą cenę, 1 167 754 500 zł, zaoferowało Alenia Aermacchi. Oferta BAE Systems została wyceniona na 1 754 006 167 zł, a Lockheed Martin UK – na 1 802 757 431 zł.

Inspektorat Uzbrojenia MON przystąpi teraz do badania i oceny ofert według kryteriów przewidzianych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Są to m.in. cena, koszty eksploatacji podczas przewidywanego okresu służby (nazywane kosztami cyklu życia produktu) oraz parametry premiowane.

Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu przewidywane jest w 1. kw. 2014.  W komunikacie MON podano, że Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zadania (czyli zakup ZSSZ AJT) kwotę 1,2 mld zł.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.