Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Black Hawki dla Meksyku

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 czerwca 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne na uzyskanie zgody na sprzedaż Meksykowi pięciu śmigłowców transportowych UH-60M Black Hawk.

Śmigłowce rodziny Black Hawk są eksploatowane przez siły zbrojne oraz agencje policyjne Meksyku do walki z kartelami narkotykowymi oraz współpracującymi z nimi grupami przestępczymi / Zdjęcie: US Army

Meksyk zamierza zakupić 5 śmigłowców UH-60M Black Hawk wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym silnikami T700-GE-701D (10 do montażu i trzy na części zamienne), 12 układami nawigacji satelitarnej i bezwładnościowej, 10 napędowymi karabinami maszynowymi Dillon Aero M134D, systemami obserwacji w podczerwieni Star SAFIRE III, zestawem planowania misji, radiostacjami AN/ARC-210 RT-810 oraz układami identyfikacji swój-obcy (IFF).

Wartość zlecenia wynosi 225 mln USD (687 mln zł). Podmiotem odpowiedzialnym za produkcję i dostawy śmigłowców będzie Sikorsky Aircraft. Całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach rządowego programu FMS (Foreign Military Sale). Środki finansowe na zakup wiropłatów będą najprawdopodobniej pochodzić z amerykańskiego programu pomocowego Merida (Kongres blokuje środki na Meridę, 2013-08-08; Meksyk zamawia Black Hawki, 2014-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra