Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosjanie naprawią bułgarskie MiG-29?

Lotnictwo wojskowe, 05 maja 2015

Minister obrony Bułgarii zdecydował, że Rosjanie mogą naprawić dwa samoloty myśliwskie MiG-29 rodzimych wojsk lotniczych.

Według ministra obrony Bułgarii rodzime wojska lotnicze dysponują kilkoma myśliwcami MiG-29 zdolnymi do wykonywania zadań OP kraju / Zdjęcie: MO Bułgarii

Mimo wcześniejszych doniesień o całkowitej rezygnacji z usług rosyjskich przedsiębiorstw zajmujących się obsługą myśliwców MiG-29 Wojennowzdusznitych Sił (wojsk lotniczych Bułgarii, Bułgarskie MiG-29 w WZL nr 2, 2015-01-23), minister obrony Nikołaj Nenczew postanowił zmienić zdanie. Szef bułgarskiego resortu obrony poinformował opinię publiczną, że Rosjanie mogą otrzymać zlecenie naprawy 2 samolotów tego typu. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 24 mln BGN (49 mln zł). Dzięki temu myśliwce pozostaną w służbie do końca 2016.

Co warte uwagi, w jednym z wywiadów w ubiegłym tygodniu minister Nenczew mówił, że zaoferowano mu łapówkę, a następnie wystosowano pogróżki, aby przedłużył kontrakt z Rosjanami, którego ważność upływa we wrześniu. Obecnie prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zdaniem Nenczewa całkowite zrezygnowanie z rosyjskiej oferty nie wpłynie na pogorszenie zdolności Wojennowzdusznitych Sił do obrony przestrzeni powietrznej kraju. Obecnie dysponują one kilkoma myśliwcami MiG-29, których naprawa kosztowałaby ok. 80 mln BGN (164 mln zł).

W przyszłym roku bułgarski resort obrony zamierza wydać na nowe uzbrojenie produkcji zachodniej ok. 4 mld BGN (8 mld zł). Jak dotąd nie zdecydowano, czy następcami MiG-29 będą samoloty nowe, czy z drugiej ręki. Co ciekawe, premier Bojko Borisow twierdzi, że Bułgaria może otrzymać używane samoloty od Waszyngtonu (Pakistan proponuje Bułgarii JF-17, 2015-03-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.