Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Alvaro de Bazan na czele SNMG2

Marynarka wojenna, 08 października 2013

Hiszpańska fregata typu Álvaro de Bazán, Álvaro de Bazán (F101), przejęła dowodzenie nad Standing NATO Maritime Group 2 (SNMG2), wchodzącą w skład Sił Odpowiedzi Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Od października 2013 do marca 2014 hiszpańska fregata typu Álvaro de Bazán, Álvaro de Bazán (F101) (na zdjęciu) będzie odpowiedzialna za koordynację działań wojskowych realizowanych przez SNMG2 w ramach wielonarodowych operacji Active Endeavour i Ocean Shield / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Álvaro de Bazán przejął dowodzenie nad SNMG2 od innej z hiszpańskich fregat tego typu, Blas de Lezo (F103) (Blas de Lezo w Stambule, 2013-08-01). Okręt będzie stał na czele natowskiej grupy bojowej do marca 2014. W tym czasie wraz z podległymi mu jednostkami morskimi innych państw NATO zaangażuje się w 2 natowskie wielonarodowe operacje wojskowe: Active Endeavour na Morzu Śródziemnym oraz Ocean Shield nad wodach Oceanu Indyjskiego (Gorsza kondycja piratów, 2013-07-19). Wesprą one okręty stacjonujące u wschodnich wybrzeży Afryki w ramach unijnej operacji Atalanta (Zmiana dowództwa operacji Atalanta, 2013-08-09).

Co ciekawe, Álvaro de Bazán nie będzie ostatnim z okrętów Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii), który w najbliższym czasie stanie na czele SNMG2. Od drugiej połowy marca do czerwca 2014 natowską grupą bojową dowodzić będzie kolejna z fregat typu Álvaro de Bazán, Cristóbal Colón (F105) (Wodowanie Krzysztofa Kolumba, 2010-11-05).

W połowie czerwca br. Hiszpanie przejęli na rok dowodzenie nad operacjami realizowanymi przez SNMG2. W tym czasie okręty wchodzące w skład wspomnianej grupy bojowej wezmą udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich, a także w/w operacjach wojskowych na wodach Morza Śródziemnego oraz Oceanu Indyjskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.