Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia przekaże Dżibuti patrolowce

Marynarka wojenna, 27 sierpnia 2013

Premier Japonii, Shinzō Abe, zapowiedział przekazanie straży wybrzeża Dżibuti nieokreślonej liczby okrętów patrolowych. Donacja ma pomóc władzom tego afrykańskiego państwa w zwalczaniu zjawiska piractwa morskiego.

Nie wiadomo, jakie okręty patrolowe Japonia planuje przekazać Dżibuti. Najprawdopodobniej będą to małe, ale jednocześnie tanie w eksploatacji jednostki. Uzupełnią one 5 patrolowców użytkowanych obecnie przez straż wybrzeża tego państwa. Na zdjęciu okręt patrolowy typu Aso, Dewa (PL 42) / Zdjęcie: PDFF

Deklaracja Abe padła dziś w czasie jego wizyty w Dżibuti. Według premiera, Tokio zdecydowało się na przekazanie straży wybrzeża tego afrykańskiego państwa nieokreślonej liczby okrętów patrolowych. Ich wprowadzenie do służby ma pozwolić Afrykanom w zwalczaniu zjawiska piractwa morskiego.

Plany przekazania Dżibuti okrętów patrolowych stanowią potwierdzenie polityczno-wojskowej współpracy pomiędzy Tokio a Dżibuti. Przed kilkoma laty Japonia ustanowiła na terenie tego państwa bazę morskich sił samoobrony. Stacjonujące w niej jednostki są angażowane do patrolowania wód w pobliżu wschodniej Afryki w celu wykrywania i eliminowania aktów piractwa.

Pomimo skromnych możliwości samodzielnego działania, Dżibuti angażuje się w wielonarodowe antypirackie operacje morskie, realizowane u wybrzeży Afryki. Na jego terenie stacjonują m.in. hiszpańskie samoloty patrolowe biorące udział w unijnej operacji Atalanta (5000 h nalotu w ramach misji Atalanta, 2013-07-25).

Donacje różnych typów uzbrojenia są typowym dla Tokio sposobem podtrzymywania i zacieśniania więzów polityczno-wojskowych z wybranymi państwami świata. Warto przypomnieć, że podobną do dzisiejszej deklarację Japonia złożyła na początku br. Filipinom (Japonia planuje donację dla Filipin, 2013-02-12, Japonia wesprze Filipiny, 2013-07-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.