Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Adelaide po testach morskich

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 sierpnia 2015

Drugi australijski śmigłowcowiec desantowy, HMAS Adelaide, zakończył ostatni etap testów morskich. W najbliższych tygodniach okręt zostanie przekazany marynarce wojennej Australii.

HMAS Adelaide zakończył już ostatni etap testów morskich. Już dziś okręt powróci do stoczni BAE Systems Australia w Williamstown, w stanie Wiktoria / Zdjęcie: BAE Systems

Dziś HMAS Adelaide (L01), typu Canberra, zakończył ostatni etap testów morskich (Ostatnie testy morskie HMAS Adelaide, 2015-08-19). Przez ostatnie 10 dni australijski okręt testowano na wodach okalających południowo-wschodnie wybrzeża Australii. Próby koncentrowały się na ocenie pracy wybranych systemów pokładowych, w tym urządzeń łączności i systemu samoobrony.

Na przełomie czerwca i lipca przyszły HMAS Adelaide przeszedł pierwszy etap testów, przeprowadzonych w trakcie podróży okrętu ze stoczni BAE Systems Australia w Williamstown w stanie Wiktoria do bazy Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na Garden Island, w Sydney. Wówczas oceniano m.in. pracę modułów nawigacji satelitarnej i układu pędnego (Koniec prób HMAS Adelaide, 2015-07-10; Próby morskie HMAS Adelaide, 2015-06-23).

W najbliższych tygodniach nowy australijski okręt przejdzie ostatni rutynowy przegląd techniczny. Pracownicy stoczni BAE Systems Australia usuną lub poprawią również ewentualne usterki, wykryte podczas niedawnych testów morskich. Jesienią śmigłowcowiec zostanie przekazany dowództwu RAN, po czym uzupełni w linii HMAS Canberra (L02), pierwszą jednostkę typu Canberra, przyjętą do służby w listopadzie 2014 (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28).

Zakończone dziś testy morskie okrętu były okazją dla członków jego przyszłej załogi do lepszego zgrania się i przełożenia szkolenia teoretycznego na praktykę. Australijscy marynarze zakończyli już zasadniczy etap przygotowań do służby, prowadzony w ośrodku BAE Systems Australia w Mascot w Nowej Południowej Walii (Centrum szkoleniowe dla Canberry, 2013-04-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.