Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie techniczne malezyjskich OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 listopada 2015

Malezyjsko-francuska spółka dokona przeglądu naprawczego 2 konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Perdana Menteri.

KD Tunku Abdul Rahman i KD Tun Abdul Razak (na zdjęciu) typu Perdana Menteri (Scorpène) przyjęto do służby w styczniu i grudniu 2009. Niewykluczone, że w najbliższych latach w linii uzupełnią je kolejne 2 okręty podwodne od DCNS / Zdjęcie: MO Malezji

Kuala Lumpur zleciło malezyjsko-francuskiej spółce joint-venture BDNC (Boustead DCNS Naval Corporation) dokonanie przeglądu naprawczego i innych niezbędnych prac stoczniowych konwencjonalnych OP KD Tunku Abdul Rahman i KD Tun Abdul Razak, typu Perdana Menteri (Scorpène). Remont każdego z okrętów potrwa ok. 18 miesięcy. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Malezji we współpracy z ekspertami z Francji.

Malezyjsko-francuskie przedsiębiorstwo od wielu lat odpowiada za wsparcie techniczne floty podwodnej Tentera Laut DiRaja Malaysia (TLDM, królewskiej marynarki wojennej Malezji, Wsparcie malezyjskich OP, 2015-04-01). DCNS współpracuje też z Malezją w zakresie szkolenia załóg obu okrętów i członków personelu obsługowego w bazie TLDM Sepanggar na północnym wschodzie kraju (Francusko-malezyjska współpraca szkoleniowa, 2014-04-10).

Obecnie w Malezji toczy się dyskusja na temat ewentualnego zakupu kolejnych 2 kowencjonalnych OP (Malezja zmniejsza budżet obronny, 2015-10-28). Tajemnicą poliszynela jest fakt faworyzowania francuskich Scorpène przez władze w Kuala Lumpur (Malezyjskie interesy Paryża, 2015-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.