Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aquitaine gotowa do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 grudnia 2015

Wkrótce francuska fregata rakietowa Aquitaine rozpocznie pierwsze działania bojowe.

W pierwszą misję bojową Aquitaine skieruje się do Zatoki Perskiej, gdzie weźmie udział w działaniach bojowych wymierzonych w grupy ekstremistyczne działające na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: DCNS

Po wielu latach żmudnych przygotowań fregata rakietowa Aquitaine (D650), typu FREMM, uzyskała całkowitą zdolność operacyjną. Jednostkę przyjęto na stan francuskiej floty jesienią 2012 (Aquitaine odebrana, 2012-11-27). Przez ostatnie 3 lata okręt poddawany był serii prób morskich, które pozwoliły na ocenę pracy jego urządzeń pokładowych i elementów uzbrojenia (Kolejne próby ogniowe Aquitaine, 2015-05-23; Aquitaine (prawie) gotowa do ZOP).

Przed kilkoma dniami dowództwo Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) ogłosiło decyzję o wysłaniu nowej fregaty rakietowej na pierwszą misję bojową. Na początku przyszłego roku okręt opuści francuskie wody terytorialne i skieruje się w stronę Zatoki Perskiej. Dołączy tam do lotniskowcowej grupy bojowej, na czele której stoi rodzimy atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R 91, Pierwsze operacje lotnicze z pokładu CdG, 2015-11-24).

Aquitaine jest 1. z serii 8 fregat rakietowych typu FREMM, które w przyszłości będą służyć pod francuską banderą. Do 2019 Marine Nationale odbierze 6 jednostek tego typu. Ostatnie 2, dysponujące wzmocnionym uzbrojeniem przeciwlotniczym, zostaną przekazane Francuzom na początku lat 2020. Począwszy od 2023 FREMM będą uzupełniane w linii przez 5 mniejszych fregat typu FTI (Frégate de Taille Intermédiaire).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.