Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowy rozkład lotów z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 28 października 2016

W obowiązującym od 30 października 2016 do 25 marca 2017 zimowym rozkładzie lotów z Krakowa znajdzie się 65 połączeń na lotniska położone w 17 państwach.

Nowościami zimowego rozkładu będą połączenia easyJet do: Genewy, Manchesteru, Neapolu i Wenecji

Trasy te będzie obsługiwało 14 linii lotniczych – 10 przewoźników tradycyjnych: airberlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Finnair, KLM, Lufthansa, PLL LOT, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS i 4 niskokosztowych: easyJet, Jet2.com, Norwegian i Ryanair.

Nowościami zimowego rozkładu będą połączenia easyJet do: Genewy (wtorki i soboty), Manchesteru (wtorki, czwartki i soboty), Neapolu (środy i soboty) i Wenecji (wtorki, czwartki i soboty) (Nowe trasy easyJet z Krakowa, 2016-07-14). Bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska – Ryanair uruchomi natomiast połączenia do Bournemouth (poniedziałki i piątki) (Nowa trasa Ryanaira z Krakowa, 2016-05-12) i Belfastu (wtorki, czwartki i niedziele) (Ryanair uruchomi połączenie Kraków – Belfast, 2016-03-04).

W rozkładzie zimowym zostaną również tegoroczne letnie nowości, czyli połączenia: easyJet do Mediolanu-Malpensy (wtorki, czwartki i soboty) (easyJet uruchomi loty z Krakowa do Mediolanu, 2015-11-06), Jet2.com do Manchesteru (głównie czwartki i niedziele, a okresowo dodatkowe rejsy we wtorki i poniedziałek 2 stycznia 2017, Z jet2.com z Krakowa do Manchesteru, 2015-06-09), Ryanaira do Bristolu (poniedziałki, środy i piątki, a w okresie świąteczno-noworocznym także czwartki, Letnie trasy Ryanaira , 2015-09-20) i SAS do Kopenhagi (poniedziałki i piątki, SAS wracają do Krakowa, 2015-10-10).

Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostaną też połączenia PLL LOT do Gdańska (poranne rejsy od poniedziałku do piątku i codzienne wieczorem) i Ryanaira do Malagi (środy i soboty) i Cagliari (wtorki i soboty). Dodatkowo, w związku z zamknięciem lotniska w Oslo-Rygge, Ryanair uruchomi codzienne połączenie na lotnisko Oslo-Torp.

Ryanair uruchomi natomiast połączenia do Bournemouth i Belfastu / Zdjęcia: Marcin Sigmund

­– Sezon zimowy to aż sześć nowych kierunków oferowanych pasażerom przez dwóch największych przewoźników na krakowskim lotnisku, Ryanair i easyJet – powiedziałRadosław Włoszek, prezes zarządu krakowskiego portu. ­

W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym liczba połączeń wzrosła o 9. Do rozkładu powróci sezonowe połączenie do Ejlatu-Ovdy w Izraelu, obsługiwane przez Ryanaira we wtorki i soboty (Loty z Krakowa do Izraela, 2015-07-07).

Połączenia do Mediolanu-Malpensy, Wenecji, Genewy, Bazylei, Lyonu (easyJet), Mediolanu-Bergamo (Ryanair) oraz Zurychu (Swiss) są skierowane głównie do osób uprawiających sporty zimowe, tym bardziej, że niektóre linie proponują swoim pasażerom bezpłatny przewóz sprzętu zimowego. Oferta Ryanaira jest natomiast adresowana do turystów poszukujących ciepła i słońca, obejmuje bowiem rejsy do Ejlatu-Ovdy, na Teneryfę, Gran Canarię, do Malagi i Alicante.

W zimowym rozkładzie lotów z Krakowa znajdzie się 65 połączeń na lotniska w 17 państwach, obsługiwanych przez 14 linii lotniczych – 10 tradycyjnych i 4 niskokosztowe / Rysunek: MPL Kraków-Balice

Połączenia z największymi lotniskami przesiadkowymi w Europie, tzw. hubami, umożliwią natomiast zaplanowanie podróży z Krakowa do jeszcze dalszych zakątków świata. KLM przez całą zimę będzie wykonywać 2 loty dziennie do Amsterdamu, skąd można wybrać się dalej, np. do Ameryki Południowej i na Karaiby. British Airways będzie sześć razy w tygodniu oferować połączenia na największe lotnisko w Europie – Heathrow (Rozbudowa Heathrow, 2016-10-26). Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oferują połączenia do Kopenhagi, a stamtąd korzystając z siatki połączeń tego przewoźnika można kontynuować podróż do ciekawych miejsc na półkuli północnej.

Finnair z połączeniem do Helsinek szczyci się możliwością najkrótszej podróży do Azji. Siatka przewoźników zrzeszonych w grupie Lufthansa, którzy operują z Krakowa, czyli Austrian Airlines, Swiss International Air Lines i Lufthansa, umożliwia skorzystanie z szerokiej oferty połączeń z przesiadką na lotniskach w Wiedniu, Zurychu, Monachium i we Frankfurcie. Brussels Airlines znane jest z połączeń do Afryki poprzez lotnisko w Brukseli, zaś airberlin i Norwegian oferują połączenia do Ameryki Północnej z Berlina i Skandynawii. Z kolei PLL LOT umożliwia z przesiadką w Warszawie loty np. do Seulu.

Zgodnie z prognozami władz Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana PawłaII Kraków-Balice, w 2016 z jego usług skorzysta 4,7 mln pasażerów.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.