Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Dauntless do Zatoki Perskiej

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 stycznia 2015

Dziś z portu morskiego Portsmouth wyszedł brytyjski niszczyciel rakietowy Typ 45, HMS Dauntless (D33). Przez najbliższe miesiące okręt będzie służył na wodach Zatoki Perskiej.

HMS Dauntless (D33) wychodzi z portu morskiego w Portsmouth. Okręt będzie służył na wodach Zatoki Perskiej. Jego zadaniem będzie walka z piractwem i terroryzmem morskim oraz wspieranie działań zbrojnych prowadzonych przez wielonarodową koalicję nad Irakiem / Zdjęcie: Royal Navy

Drugi z serii sześciu niszczycieli rakietowych Typ 45 jest już w drodze do Zatoki Perskiej. Okręt opuścił dziś w godzinach porannych port morski HMNB Portsmouth. Przez co najmniej 5 miesięcy jednostka będzie wykonywała zadania antypirackie i antyterrorystyczne, ochraniając statki transportowe idące jednym z najbardziej uczęszczanych morskich szlaków komunikacyjnych.

Ostatnia wielomiesięczna misja HMS Dauntless wywołała lokalny konflikt polityczny. W 2012 okręt wysłano na południowy Atlantyk, w pobliże Falklandów, co zostało głośno skrytykowane przez Argentynę. Jednostka zluzowała inny okręt Royal Navy, fregatę Typ 23, HMS Montrose (F236), która od kilku miesięcy jest remontowana na terenie Devonport Royal Dockyard (Remont HMS Montrose, 2014-10-15).

Niszczyciele rakietowe Typ 45 są regularnie wysyłane na wody Zatoki Perskiej oraz w pobliże wschodnich wybrzeży Afryki. Jednostki pełnią służbę w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych tworzonych m.in. przez państwa NATO i UE. Ich zadaniem jest walka z piratami morskimi, terroryzującymi lokalne szlaki żeglugowe. W razie potrzeby okręty mogą też wspierać operacje wojskowe nad Irakiem i Syrią (Ponad tysiąc islamistów zginęło w nalotach, 2014-12-23, HMS Defender przeciw islamistom, 2014-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.