Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińska flota w San Diego

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 grudnia 2016

Okręty Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL weszły z kurtuazyjną wizytą do bazy morskiej w San Diego.

Oficerowie Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL oraz członkowie lokalnej chińskiej społeczności pozują do zdjęcia na terenie Naval Base San Diego. W tle widoczna jest fregata rakietowa Daqing (FFG 576), typu Jiangkai II (proj. 054A) / Zdjęcie: MO ChRL / China Daily

Do kalifornijskiej bazy morskiej weszły fregaty rakietowe Yancheng (FFG 546) i Daqing (FFG 576), typu Jiangkai II (proj. 054A, IMDEX Asia 2015: Parada okrętów, 2015-05-18), a także zbiornikowiec paliwowy Taihu (AOR 889), typu Qiandaohu (proj. 903, Nowe chińskie okręty zaopatrzeniowe, 2016-07-19). Okręty wchodzą w skład zespołu zadaniowego, Task Group 546. Jednostki pozostaną w Naval Base San Diego do jutra.

Chińscy oficerowie i marynarze odbędą serię spotkań z amerykańskimi kolegami. W ich trakcie obie strony wymienią się doświadczeniami służby na Oceanie Spokojnym. Poruszone zostaną też problematyczne aspekty współdziałania obu flot na tym akwenie. Po opuszczeniu San Diego chińskie okrętu dołączą do krążownika rakietowego USS Bunker Hill (CG 52), typu Ticonderoga. Nieopodal wybrzeży Kalifornii jednostki przeprowadzą wspólne ćwiczenia morskie.

Zapoczątkowana we wtorek wizyta okrętów ChRL w San Diego jest trzecim tego typu przedsięwzięciem od 2014. W założeniu organizatorów ma ona służyć wymianie doświadczeń marynarzy obu flot i poprawie wzajemnych relacji, na których cieniem kładzie się rywalizacja strategiczna na Morzu Południowochińskim (ChRL tłumaczy się z prowokacji, 2016-04-19; Kolejna prowokacja USN, 2016-05-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.