Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezyjskie zlecenie Rheinmetalla

Przemysł zbrojeniowy, 14 lutego 2014

Indonezja zdecydowała się na zakup kolejnych baterii 35-mm zestawów przeciwlotniczych Oerlikon Skyshield, produkowanych przez Rheinmetall.

Ze względu na wartość zamówienia, Indonezyjczycy zdecydowali się najprawdopodobniej na zakup dwudziałowych baterii starszej wersji Oerlikon Skyshield, nie zaś najnowszych, MANTIS, z 6-8 działami każda / Zdjęcie: Rheinmetall

Wartość porozumienia wynosi 38 mln EUR (157,6 mln zł). Stanowi ono rozwinięcie zlecenia z 2009, kiedy to Tentara Nasional Indonesia Angkatan Udara (wojska lotnicze Indonezji) zamówiły 6 baterii Oerlikon Skyshield, dostawy których są w dalszym ciągu realizowane.

Poza dostawą nieokreślonej liczby dodatkowych zestawów, Rheinmetall zobowiązał się również do zapewnienia użytkownikowi wsparcia technicznego i logistycznego, a także przeprowadzenie szkolenia żołnierzy odpowiadających za obsługę zestawów.

Warto przypomnieć, że na początku zeszłego roku niemiecki producent informował o otrzymaniu zlecenia na dostawę 6 baterii Oerlikon Skyshield niewymienionemu z nazwy państwu azjatyckiemu (Kontrakty Rheinmetalla, 2013-01-22). Niektóre media sugerowały wówczas, że nabywcą może być właśnie Dżakarta, jednak nie zostało to nigdy potwierdzone.

Omawiane zamówienie jest kolejnym przykładem wzmacniania obrony powietrznej indonezyjskich sił zbrojnych. Pod koniec stycznia Dżakarta zamówiła 5 zestawów ForceSHIELD, produkowanych przez Thalesa (Indonezja kupuje ForceSHIELD, 2014-01-27). W ich skład wejdą: pociski przeciwlotnicze bardzo krótkiego zasięgu Starstreak, wyrzutnie RAPIDRanger, radary Ground Master 200 i współpracujące z nimi systemy kierowania ogniem. Umowa ma wartość ponad 100 mln GBP (506,5 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.