Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe południowokoreańskie fregaty

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 grudnia 2016

Rząd Republiki Korei złożył zamówienie na kolejne 2 fregaty rakietowe typu Incheon.

Marynarka wojenna Republiki Korei otrzyma kolejne 2 fregaty rakietowe typu Incheon / Zdjęcie: DSME

Południowokoreańska agencja ds. zamówień wojskowych (DAPA) poinformowała o złożeniu zamówienia na kolejne 2 fregaty rakietowe typu Incheon. Okręty zbuduje i dostarczy stocznia Hyundai Heavy & Industries (HHI). Seul ma zapłacić za nie ok. 700 mld KRW (2,4 mld zł, Seul zwiększa budżet obronny, 2016-12-06).

Zamówione okręty to odpowiednio 3. i 4. jednostka typu Incheon, budowana w ramach 2. partii (FFX-II). W odróżnieniu od 6 jednostek wcześniejszej transzy (FFX-I, Gwangju w linii, 2016-11-14), nowe okręty cechują się większymi rozmiarami i wypornością, a także silniejszym uzbrojeniem. Mają 122 m długości i 14 m szerokości. Wypierają 3600 t. Rozwijają 30 w. Załogę stanowi 120 oficerów i marynarzy.

Nowe okręty zostaną wyposażone m.in. w 127-mm armatę morską Mk45 Mod 4 z lufą o długości 62 kalibrów, zestaw obrony bezpośredniej Mk15 Phalanx Block 1B, a także zaprojektowaną w kraju pionową wyrzutnię zdolną pomieścić 16 pocisków rakietowych, wchodzących w skład systemu obrony powietrznej okrętu. Latem w Republice Korei zwodowano pierwszą z jednostek 2. transzy, Daegu (FFG 818, na zdjęciu, Wodowanie FFX-II, 2016-06-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.