Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Billings

Marynarka wojenna, 03 lipca 2017

W USA zwodowano i ochrzczono okręt USS Billings.

USS Billings będzie pierwszym okrętem w historii US Navy nazwanym dla uhonorowania największego miasta w stanie Montana / Zdjęcie: Lockheed Martin

W sobotę odbyła się ceremonia wodowania i chrztu okrętu USS Billings (LCS 15), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Uroczystość zorganizowano w stoczni Fincantieri Marinette Marine w Wisconsin. Udział wzięli w niej przedstawiciele producenta okrętu oraz dowództwa US Navy, a także goście reprezentujący miasto Billings w stanie Montana, od którego nazwano jednostkę.

Cięcie blach pod USS Billings rozpoczęto jesienią 2014. Rok później położono stępkę (Stępka pod USS Billings, 2015-11-03). W najbliższych miesiącach okręt będzie przechodził prace wykończeniowe, które poprzedzą testy w basenie portowym i próby morskie. Jednostka ma trafić do US Navy w 2018.

Okręty typu Freedom dostarcza wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin. Obecnie w stoczni Marinette Marine trwa budowa 8 jednostek tego typoszeregu, w tym wspomnianego USS Billings. Konstrukcja okrętów jest na różnym etapie zaawansowania. Pod koniec maja położono stępkę pod USS St. Louis (LCS 19, Stępka pod USS St. Louis, 2017-05-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra