Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Fort Worth wrócił do San Diego

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 października 2016

W ubiegłym tygodniu amerykański okręt USS Fort Worth powrócił do portu macierzystego w San Diego.

USS Fort Worth powrócił do San Diego / Zdjęcie: USN

W piątek zakończyła się pierwsza misja bojowa USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Po 23 miesiącach okręt powrócił do portu macierzystego Naval Base San Diego w Kalifornii. Jego załoga rozpocznie teraz przygotowania do przeglądu naprawczego. Prace stoczniowe zostaną zainicjowane na początku 2017 i potrwają pół roku.

Pod koniec 2014 USS Fort Worth opuścił San Diego i skierował się w stronę Azji Południowo-Wschodniej. Pod koniec roku okręt dotarł do Changi Naval Base w Singapurze (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30). Przez kolejne 15 miesięcy jednostka prowadziła działania operacyjne w regionie, w tym m.in. na Morzu Południowochińskim. W ich trakcie okręt wziął udział w serii ćwiczeń morskich realizowanych wspólnie z lokalnymi sojusznikami USA. Jednostka uczestniczyła również w patrolach bojowych. Odbyła też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw.

Na początku br. USS Fort Worth miał zakończyć działania operacyjne i powrócić do kraju. W międzyczasie doszło jednak do uszkodzenia układu napędowego okrętu (Awaria USS Fort Worth, 2016-01-25), przez co musiał on pozostać w Changi i przejść niezbędną naprawę (Długi powrót USS Fort Worth, 2016-04-15).

Pod koniec sierpnia USS Fort Worth opuścił bazę w Singapurze i rozpoczął długą podróż powrotną do San Diego (USS Fort Worth wraca do San Diego, 2016-08-23). W jej trakcie jednostka odbyła wizyty w amerykańskich bazach morskich na Guam i Hawajach (USS Fort Worth w drodze do San Diego, 2016-09-23), podczas których uzupełniono zapasy materiałów eksploatacyjnych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.