Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fort Worth wrócił do San Diego

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 października 2016

W ubiegłym tygodniu amerykański okręt USS Fort Worth powrócił do portu macierzystego w San Diego.

USS Fort Worth powrócił do San Diego / Zdjęcie: USN

W piątek zakończyła się pierwsza misja bojowa USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Po 23 miesiącach okręt powrócił do portu macierzystego Naval Base San Diego w Kalifornii. Jego załoga rozpocznie teraz przygotowania do przeglądu naprawczego. Prace stoczniowe zostaną zainicjowane na początku 2017 i potrwają pół roku.

Pod koniec 2014 USS Fort Worth opuścił San Diego i skierował się w stronę Azji Południowo-Wschodniej. Pod koniec roku okręt dotarł do Changi Naval Base w Singapurze (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30). Przez kolejne 15 miesięcy jednostka prowadziła działania operacyjne w regionie, w tym m.in. na Morzu Południowochińskim. W ich trakcie okręt wziął udział w serii ćwiczeń morskich realizowanych wspólnie z lokalnymi sojusznikami USA. Jednostka uczestniczyła również w patrolach bojowych. Odbyła też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw.

Na początku br. USS Fort Worth miał zakończyć działania operacyjne i powrócić do kraju. W międzyczasie doszło jednak do uszkodzenia układu napędowego okrętu (Awaria USS Fort Worth, 2016-01-25), przez co musiał on pozostać w Changi i przejść niezbędną naprawę (Długi powrót USS Fort Worth, 2016-04-15).

Pod koniec sierpnia USS Fort Worth opuścił bazę w Singapurze i rozpoczął długą podróż powrotną do San Diego (USS Fort Worth wraca do San Diego, 2016-08-23). W jej trakcie jednostka odbyła wizyty w amerykańskich bazach morskich na Guam i Hawajach (USS Fort Worth w drodze do San Diego, 2016-09-23), podczas których uzupełniono zapasy materiałów eksploatacyjnych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.