Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Imię kolejnego LCS

Marynarka wojenna, 23 kwietnia 2015

US Navy ujawniła imię kolejnego okrętu klasy Littoral Combat Ship, typu Freedom, LCS 19. Jednostka otrzyma nazwę USS St. Louis.

LCS 19 będzie 7. okrętem noszącym imię USS St. Louis / Zdjęcie: US Navy

Sekretarz US Navy, Ray Mabus, poinformował o wyborze imienia nowego okrętu klasy LCS. Jednostka otrzyma nazwę USS St. Louis. Wielonarodowe konsorcjum z Lockheed Martinem na czele będzie odpowiedzialne za jej budowę.

Budowa przyszłego USS St. Louis powinna ruszyć w 2018 (Zamówienie na kolejne Freedom, 2015-04-05). Lockheed Martin otrzymał już zlecenie na rozpoczęcie prac przygotowawczych. Kompletowana jest m.in. baza materiałowa. Wcześniej rozpocznie się budowa USS Billings (LCS 15) i USS Indianapolis (LCS 17).

Przyszły USS St. Louis powstanie na terenie stoczni Marinette Marine w stanie Wisconsin. Zakłady należą do włoskiej Fincantieri. Okręt zostanie zbudowany w ramach wieloletniego porozumienia zawartego w 2010 między US Navy a Lockheed Martinem (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Zakłada ono budowę dziesięciu jednostek typu Freedom. Pierwszy z okrętów powstających w ramach tej umowy, USS Milwaukee (LCS 5), został zwodowany pod koniec 2013 (Wodowanie USS Milwaukee, 2013-12-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra