Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe malowanie Vespiny

Lotnictwo wojskowe, 26 czerwca 2020

Jeden z należących do Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących Voyager (Airbus A330 MRTT), o nazwie Vespina (nr takt. ZZ336) przeszedł planowy przegląd i otrzymał nowe malowanie. Jego kadłub i skrzydła są białe, a na ogonie naniesiono brytyjską flagę.

Nowe malowanie Voyagera o nazwie Vespina ma lepiej odzwierciedlać jego prestiżową rolę, jaką jest przewóz brytyjskich VIP-ów / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Projekt nowego malowania został opracowany przez specjalistów Airbusa. Wykonawcą przedsięwzięcia były zakłady grupy Marshall Aerospace and Defence w Cambridge.

Przeznaczeniem Vespiny jest przewóz brytyjskiej rodziny królewskiej i rządu w Londynie w ramach misji handlowych, czy dyplomatycznych. Oprócz tego samolot nadal może pełnić swoje podstawowe zadania – podawanie paliwa innym statkom powietrznym oraz transport personelu i ładunków.

Samolot opuścił zakłady Marshalla wczoraj, 25 czerwca, i tego samego dnia wykonał lot do macierzystej bazy RAF Brize Norton w Oxfordshire. Dzisiaj wziął udział w ćwiczeniu RAF i Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej W. Brytanii) pk. Crimson Ocean, tankując nad Morzem Północnym, w pobliżu północno-wschodniego wybrzeża kraju, wielozadaniowe samoloty bojowe Typhoon z IX (B) Squadronu z bazy Lossiemouth i F-35 Lightning z 617 Squadronu, operujące z lotniskowca HMS Queen Elizabeth (Dambusters na HMS Queen Elizabeth , 2020-06-10, Lancery nad Skandynawią, 2020-05-22, 207 Squadron przybył do Marham, 2019-07-18, F-35B tankują z Voyagera, 2018-10-19).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.