Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie próby Astry

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 lutego 2014

Indie zamierzają przeprowadzić wiosną ostatnie próbne odpalenia rodzimego pocisku powietrze-powietrze Astra.

Zdjęcie: DRDO

Indyjska rządowa agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO) zapowiedziała, że w marcu, a najpóźniej w kwietniu br., przeprowadzone będą ostatnie próbne odpalenia pocisku Astra z pokładu samolotu Su-30MKI.Astra to pocisk powietrze-powietrze, przeznaczony do zwalczania celów poza zasięgiem wzroku.

Dotychczas przeprowadzono odpalenia pocisku z platformy lądowej do celu powietrznego Lakshya (Podwójny test Astry, 2012-12-24), a także sprawdzono zdolność głowicy Astry, podwieszonej pod Su-30MKI, do przechwytywania celu.

Astra ma długość 3,8 m i masę 154 kg, z czego 15 kg to masa głowicy bojowej, odpalanej przy pomocy zapalnika zbliżeniowego. Pocisk może rozwinąć prędkość maksymalną Ma4. Hindusi zamierzają wprowadzić do wyposażenia 2 wersje, mające, według różnych źródeł, zasięg – 20-44 km i 80-100 km.

Proces dopracowywania Astry trwa od dekady. Pociski mają wejść do uzbrojenia Bhartiya Vāyu Senā (BVS, wojsk lotniczych Indii) w 2015. Do ich przenoszenia mają być przystosowane samoloty LCA Tejas (Tejas jest najtańszy, 2014-01-13), Mirage 2000, Su-30 MKI i pokładowe Sea Harriery.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.