Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Transatlantycki przelot saudyjskich MRTT

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2014

Wojska lotnicze Arabii Saudyjskiej przebazowały na ćwiczenia Red Flag samoloty bojowe F-15. Po raz pierwszy w operacji użyto wielozadaniowych transportowców-tankowców MRTT.

A330 MRTT królewskich wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej. Rząd w Rijadzie zamówił 6 samolotów tego typu, z których producent dostarczył 4. Dotychczas wylatały one łącznie 1736 h / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Koncern Airbus Defence and Space poinformował o pierwszym operacyjnym użyciu wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących A330 MRTT, należących do Al Quwwat al Jawwiya as Sa'udiya (królewskich wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej, Pierwszy saudyjski A330 MRTT w służbie, 2013-02-27). Ich misja polegała na wsparciu przebazowania do USA, na ćwiczenia Red Flag, 8 samolotów bojowych F-15S.

Saudyjczycy przebyli dystans ok. 16 tys. km, z macierzystego kraju do Nellis w Newadzie wykonując 2 międzylądowania – pierwsze w hiszpańskiej bazie Moron, a drugie w McGuire, w stanie New Jersey. W misji udział wzięła para MRTT, z pierwszymi saudyjskimi załogami (pilotami i operatorami sztywnego przewodu paliwowego), mającymi status zdolnych do działań bojowych. W trakcie lotu F-15S pobrały łącznie ok. 454 t nafty, m. in. w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Ogółem Airbus Defence and Space może pochwalić się sprzedażą 36 MRTT dla wojsk lotniczych 6 krajów - Australii, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Arabskich Emiratów. W najbliższych miesiącach spodziewane jest sfinalizowanie umów z Francją i Indiami (Airbus potwierdza wygraną w Indiach, 2013-01-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.