Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kutry patrolowe dla Angoli

Marynarka wojenna, 17 listopada 2014

Marynarka wojenna Angoli pozyska serię nowych 500-tonowych kutrów patrolowych, zaprojektowanych przez brazylijskie Emgepron.

Nowe angolańskie kutry patrolowe zostaną najprawdopodobniej oparte na projekcie brazylijskich jednostek typu Macaé (na zdjęciu NPA Macaé (P 70)), które z kolei powstały na podstawie Vigilante 400 CL54 francuskiego Constructions Mécaniques de Normandie (CMN). Można więc zakładać, że okręty będą miały 55,6 m długości i 8 m szerokości. Ich prędkość maksymalna wyniesie około 21 w, a zasięg, przy prędkości marszowej 15 w. – 4600 km / Zdjęcie: MO Brazylii

Projekt angolańskich kutrów zostanie najprawdopodobniej oparty na wprowadzanych właśnie do służby przez Marinha do Brasil (marynarkę wojenną Brazylii) patrolowcach typu Macaé (Brazylijskie kutry dla Angoli, 2014-09-08). W myśl zawartego przed kilkoma dniami porozumienia, cztery jednostki powstaną w Brazylii. Pozostałe już bezpośrednio w kraju użytkownika, na terenie nowej stoczni, która zostanie zbudowana przy pomocy Emgepron 200 km na południe od Luandy, stolicy Angoli. Brazylijski producent zobowiązał się również do przeprowadzenia szkolenia dla przyszłych załóg okrętów.

W całe przedsięwzięcie zostaną też najprawdopodobniej włączone inne brazylijskie przedsiębiorstwa zbrojeniowe, w tym m.in. ARES Aeroespacial e Defesa i Omnisys Engenharia. Ich zadaniem będzie doposażenie nowych angolańskich patrolowców w pokładowe systemy obserwacji i analizy otoczenia, łączności, prowadzenia ognia i samoobrony. Brazylijczycy będą też odpowiadać za przeglądy techniczne jednostek podczas ich eksploatacji.

Angolańskie okręty zostaną pozyskane w ramach rządowego programu Pronaval (Programa de Desenvolvimento do Poder Naval Angolano). Zakłada on wprowadzenie do służby serii nowych jednostek nawodnych, które pozwolą na efektywniejszą kontrolę wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Angoli, zagrożonych działalnością piratów i terrorystów (Maleje liczba ataków piratów, 2014-04-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.