Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arktyczna misja Languedoc

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2016

Francuska fregata rakietowa Languedoc udała się w kilkumiesięczny rejs w rejon północnego Atlantyku i Arktyki.

Francuska fregata rakietowa Languedoc w drodze na północny Atlantyk / Zdjęcie: MO Francji

Przed kilkoma dniami port morski w Tulonie opuściła fregata rakietowa Languedoc (D653), typu FREMM. Okręt skierował się na północne wody Oceanu Atlantyckiego. W tym rejonie francuska jednostka spędzi najbliższe miesiące, które upłyną na testowaniu systemów pokładowych, w tym urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, elementów układu napędowego, systemów samoobrony i zarządzania walką.

Na pokładzie jednostki znajduje się ok. 140 oficerów i marynarzy, a także załoga i personel obsługowy śmigłowca NH90 Caïman Marine ze składu Flottille 31F. Francuzi będą prowadzić symulowane działania bojowe w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych, w tym m.in. zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. W planie jest też prowadzenie operacji morskich wspólnie z lokalnymi sojusznikami.

Celem rejsu jest dokonanie oceny potencjału operacyjnego okrętu w trudnych warunkach klimatycznych panujących na północnym Atlantyku i w Arktyce. Jest to ostatni etap na drodze do nadania Languedoc statusu jednostki operacyjnej i włączenia fregaty do czynnej służby (Languedoc przekazana, 2016-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.