Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Arktyczna misja Languedoc

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2016

Francuska fregata rakietowa Languedoc udała się w kilkumiesięczny rejs w rejon północnego Atlantyku i Arktyki.

Francuska fregata rakietowa Languedoc w drodze na północny Atlantyk / Zdjęcie: MO Francji

Przed kilkoma dniami port morski w Tulonie opuściła fregata rakietowa Languedoc (D653), typu FREMM. Okręt skierował się na północne wody Oceanu Atlantyckiego. W tym rejonie francuska jednostka spędzi najbliższe miesiące, które upłyną na testowaniu systemów pokładowych, w tym urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, elementów układu napędowego, systemów samoobrony i zarządzania walką.

Na pokładzie jednostki znajduje się ok. 140 oficerów i marynarzy, a także załoga i personel obsługowy śmigłowca NH90 Caïman Marine ze składu Flottille 31F. Francuzi będą prowadzić symulowane działania bojowe w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych, w tym m.in. zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. W planie jest też prowadzenie operacji morskich wspólnie z lokalnymi sojusznikami.

Celem rejsu jest dokonanie oceny potencjału operacyjnego okrętu w trudnych warunkach klimatycznych panujących na północnym Atlantyku i w Arktyce. Jest to ostatni etap na drodze do nadania Languedoc statusu jednostki operacyjnej i włączenia fregaty do czynnej służby (Languedoc przekazana, 2016-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.