Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uralwagonzawod dla Rostechu

Przemysł zbrojeniowy, 29 grudnia 2016

Prezydent FR Władimir Putin podpisał 27 grudnia rozporządzenie o wniesieniu 100% akcji Naukowo-produkcyjnej korporacji (NPK) Uralwagonzawod (UWZ) w Niżnym Tagile do Państwowej korporacji rozwoju, produkcji i eksportu wyrobów zaawansowanych technologicznie Rostech. Rząd Dmitrija Miedwiediewa, który przygotował projekt dokumentu, ma teraz 18 miesięcy na dokonanie wszystkich niezbędnych związanych z tą operacją czynności. Rozporządzenie wyłączyło jednocześnie UWZ z listy przedsiębiorstw o znaczeniu strategicznym.

Najnowszy i najbardziej obiecujący ekonomicznie produkt UWZ – czołg nowej generacji T-14 Armata / Zdjęcie: NPK Uralwagonzawod

Wniesienie akcji UWZ do Rostechu ma zapoczątkować proces tworzenia zintegrowanego rosyjskiego koncernu produkcji pancernej. Poza UWZ wejdą do niego m.in. wybrane przedsiębiorstwa koncernu Traktornyje zawody. Niedawno został on włączony w struktury Rostechu, m.in. z AO Kurganskij maszinodtroitielnyj zawod (Kurganmaszzawod).

Za zmianą właściciela pójdą zapewne zmiany personalne. Według Kommiersanta, obecnego dyrektora generalnego UWZ, Olega Sijenko, ma zastąpić obecny wiceminister przemysłu i handlu Aleksandr Potapow. W pierwszej kolejności będzie on musiał uporać się z wielomiliardowymi długami korporacji (związanymi głównie z produkcją cywilną, czyli wieloletnim brakiem zamówień na wagony). Będzie też kierować przygotowaniami do połączenia z Kurganmaszzawodem i tworzenia jednolitego rosyjskiego koncernu pancernego. Zmiany personalne mają nastąpić w pierwszym kwartale 2017.

UWZ stabilnie realizuje zamówienia wojskowe. Obejmują one produkcję czołgów T-72B3 i T-90 oraz samobieżnych armatohaubic Msta-S, a także rozwój czołgu nowej generacji T-14 Armata (Tańsze Armaty, 2016-06-29) i armatohaubic Koalicja. Jednak kontrakty z Ministerstwem obrony nie dają szans na istotne zredukowanie długów koncernu, wynoszących ok. 200 miliardów rubli. Według nieoficjalnych źródeł w UWZ, zyski z tych kontraktów nie przekraczają 3-5%.

Według oficjalnego komunikatu UWZ, korporacja uzyska w 2016 sprzedaż równą 141,9 mld rubli. To o 30% więcej niż rok wcześniej. Tak dobry wynik wynika głównie ze zwiększenia ponad dwukrotnie eksportu i produkcji cywilnej. Zysk netto w 2016 jest szacowany na 863 mln rubli.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.