Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indonezja zawiesza współpracę z Australią

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 stycznia 2017

Indonezja podjęła decyzję o zawieszeniu współpracy wojskowej z Australią.

Wspólne ćwiczenia wojskowe i wymiany oficerów zostaną zawieszone do czasu załagodzenia nowego kryzysu, jaki powstał w relacjach Indonezji i Australii / Zdjęcie: MO Australii

Pod koniec ub.r. Indonezja podjęła decyzję o tymczasowym zawieszeniu współpracy wojskowej z Australią. W związku z tym od ponad miesiąca nie są prowadzone wspólne ćwiczenia wojskowe. Nie dokonuje się również wymiany oficerów między wybranymi jednostkami (Zakończono Kakadu 2016, 2016-09-23).

Według lokalnych mediów, które powołują się na źródła w siłach zbrojnych Indonezji, jedną z przyczyn zawieszenia współpracy wojskowej z Canberrą miały być obraźliwe informacje zawarte w australijskich materiałach szkoleniowych. Natknął się na nie jeden z członków indonezyjskiej jednostki wojsk specjalnych Kopassus (Komando Pasukan Khusus) podczas pobytu w ośrodku Special Air Service Regiment w Perth na południowym zachodzie Australii (Kolejny nabywca Bushmasterów, 2014-04-14).

W ostatnich latach Australia i Indonezja mocno zintensyfikowały współpracę wojskową. Wspólne ćwiczenia i przekazywane Indonezyjczykom uzbrojenie miały podnieść poziom bojowy lokalnych sił zbrojnych i przyczynić się do ustabilizowania sytuacji w niespokojnym regionie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.