Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca użytkowników P-8A

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 czerwca 2017

Ministrowie obrony Norwegii, USA i Wielkiej Brytanii zobowiązali się do wypracowania metod współpracy, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa morskiego w rejonie północnego Atlantyku.

Samoloty patrolowe P-8A są połączeniem kadłuba pasażerskiego Boeinga 737-800 ze skrzydłami modelu 737-900. Zastępują one w lotnictwie US Navy wiekowe P-3C Orion / Zdjęcie: USN

Wczoraj norweska minister obrony, p. Ine Eriksen Søreide oraz jej odpowiednicy z USA i Wielkiej Brytanii, James Mattis i Michael Fallon zadeklarowali się do wypracowania metod efektywnej współpracy wojskowej w rejonie północnego Atlantyku. Miałaby ona polegać na wspólnym wykorzystaniu potencjału operacyjnego oferowanego przez nowe morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon, które w przyszłości będą eksploatowane przez siły zbrojne wszystkich zainteresowanych państw.

Warto przypomnieć, że Norwegia jest najnowszym z państw, które zdecydowały się na zakup Posejdonów. Pod koniec marca br. rząd w Oslo podpisał umowę o nabyciu 5 samolotów patrolowych P-8A, które zastąpią obecnie eksploatowane statki powietrzne: sześć patrolowych P-3 Orion (4 P-3C i 2 P-3N) i trzy samoloty walki elektronicznej Dassault DA-20 Jet Falcon (Norwegia zamawia P-8A, 2017-03-30). Z kolei latem ub.r. Wielka Brytania założyła zamówienie na 9 patrolowców tego typu (Londyn potwierdza zakup P-8A, 2016-07-12).

Największym użytkownikiem P-8A jest lotnictwo US Navy. Na początku stycznia amerykańska marynarka wojenna odebrała 50. patrolowiec tego typu (US Navy odebrała 50. Posejdona, 2017-01-07). USN zamierza pozyskać co najmniej 117 Posejdonów (Zlecenie na kolejne P-8A, 2017-04-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.