Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seul wybierze P-8A?

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 02 września 2016

Republika Korei rozważa nabycie amerykańskich morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon.

Republika Korei może stać się 5. użytkownikiem amerykańskich morskich samolotów patrolowych P-8A Poeidon / Zdjęcie: USN

W Seulu ma trwać dyskusja na temat zakupu nowych morskich samolotów patrolowych. Obecnie lotnictwo Daehanminguk Haegun (marynarki wojennej Republiki Korei) eksploatuje 16 P-3C/CK Orion, które w coraz mniejszym stopniu spełniają wymogi stawiane im przez dowództwo floty i nie gwarantują wykrycia nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, przemierzających południowokoreańskie wody.

W związku z tym narodził się pomysł zakupu amerykańskich patrolowych P-8A Poseidon. Samoloty produkowane przez Boeinga nabyły już marynarki wojenne: USA (USN przebazowała Poseidony do Singapuru, 2016-07-19), Indii (Kontrakt na dodatkowe P-8I, 2016-07-28), Australii (Oblot australijskiego P-8A, 2016-05-24) i Wielkiej Brytanii (Londyn potwierdza zakup P-8A, 2016-07-12). Ich kupno rozważa też m.in. Norwegia (Norwegia zainteresowana P-8A, 2016-07-19).

Głównym czynnikiem skłaniającym władze Republiki Korei do kupna nowych patrolowców jest rozwój programu nuklearnego Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Obawy Seulu wzbudza przede wszystkim rosnąca zdolność sił morskich KRLD do odpalania pocisków balistycznych z pokładów okrętów podwodnych (Korea Płn. wystrzeliła rakietę z okrętu podwodnego, 2016-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.