Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Little Rock w Mayport

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2018

Amerykański okręt USS Little Rock wszedł do portu macierzystego w Mayport na Florydzie.

USS Little Rock jest kolejnym jednokadłubowym okrętem typu Freedom, klasy LCS, który będzie stacjonował w Mayport na Florydzie / Zdjęcie: Lockheed Martin

Po blisko pół roku USS Little Rock (LCS 9), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS), dotarł do Naval Station Mayport na Florydzie, gdzie będzie stacjonował na stałe. Wejście do bazy w Mayport było ostatnim etapem podróży, którą okręt zapoczątkował niemal pół roku wcześniej, opuszczając stocznię Fincantieri Marinette Marine w Wisconsin, w której został zbudowany.

Wówczas USS Little Rock skierował się do Buffalo w stanie Nowy Jork, gdzie odbyła się ceremonia przyjęcia go do służby (USS Little Rock w linii, 2017-12-18). Problemy pojawiły się podczas przejścia rzeką Św. Wawrzyńca z rejonu Wielkich Jezior na Ocean Atlantycki, skąd miał kontynuować podróż do Mayport.

Problemem okazały się skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne panujące zimą w rejonie, przez który przechodził USS Little Rock. Niskie temperatury, opady śniegu i lód, który skuł wody rzeki Św. Wawrzyńca zatrzymały okręt w kanadyjskim Montrealu, do którego wszedł z kurtuazyjną wizytą.

USS Little Rock pozostawał unieruchomiony w Montrealu od końca grudnia aż do początku kwietnia, kiedy poprawiające się warunki pogodowe umożliwiły wznowienie podróży do Mayport (USS Little Rock uwolniony, 2018-04-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.