Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Little Rock uwolniony

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2018

Amerykański okręt USS Little Rock wznowił podróż do portu macierzystego na Florydzie po spędzeniu ponad trzech miesięcy w kanadyjskim Montrealu.

USS Little Rock idzie w kierunku Naval Station Mayport na Florydzie / Zdjęcie: Lockheed Martin

Przed kilkoma dniami USS Little Rock (LCS 9), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS), opuścił port morski w Montrealu. Okręt skierował się w stronę Naval Station Mayport na Florydzie, gdzie będzie stacjonował.

Od ponad trzech miesięcy USS Little Rock pozostawał unieruchomiony w Montrealu, gdzie dotarł pod koniec grudnia ub.r., kilka dni po ceremonii przyjęcia do służby, którą zorganizowano w Buffalo w stanie Nowy Jork (USS Little Rock w linii, 2017-12-18). Powodem problemów okrętu były skrajnie niekorzystne warunki pogodowe w rejonie, które spowodowały, że tory wodne na Rzece Św. Wawrzyńca zamarzły (USS Little Rock nadal w Montrealu, 2018-01-24).

Podróż USS Little Rock do Mayport na Florydzie udało się wznowić dopiero, gdy stopniała pokrywa lodowa zalegająca na wspomnianym akwenie. Po dotarciu do nowego portu macierzystego okręt dołączy do pozostałych jednostek typu Freedom, USS Milwaukee (LCS 5) i USS Detroit (LCS 7, LCS w Mayport, 2017-01-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra