Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Little Rock

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lipca 2015

W Wisconsin zwodowano i ochrzczono kolejną amerykańską fregatę rakietową typu Freedom, USS Little Rock.

W sobotę zwodowano i ochrzczono USS Little Rock (LCS 9), piątą fregatę rakietową typu Freedom i trzeci okręt budowany na mocy ramowego porozumienia z 2010. Jednostka trafi do US Navy pod koniec br. Służbę rozpocznie w następnym roku / Zdjęcie: Lockheed Martin

Okręt zwodowano i ochrzczono w sobotę na terenie stoczni Marinette Marine w stanie Wisconsin. Matką chrzestną fregaty została Janee Bonner – żona Jo Bonnera, który w latach 2003-2013 zasiadał w Izbie Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej. Udział w ceremonii wodowania jednostki wziął m.in. Sekretarz US Navy, Ray Mabus, który w latach 1970-1972 pełnił służbę na USS Little Rock (CL-92/CLG-4/CG-4), lekkim krążowniku typu Cleveland.

Budowa USS Little Rock (LCS 9) rozpoczęła się latem 2013 (Tym razem USS Little Rock, 2013-07-02). W najbliższych tygodniach okręt przejdzie prace wykończeniowe i pierwsze testy, prowadzone w basenie portowym stoczni Marinette Marine. Następnie rozpocznie się etap prób morskich i państwowych. Jednostka trafi do US Navy pod koniec br.

USS Little Rock jest 3. okrętem typu Freedom budowanym na mocy porozumienia z 2010 (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). US Navy zamówiła wówczas 10 jednostek tego typu. Pierwszą z nich, USS Milwaukee (LCS 5), zwodowano pod koniec 2013 (Wodowanie USS Milwaukee, 2013-12-23), a rok później - USS Detroit (LCS 07, Wodowanie USS Detroit, 2014-10-20).

Pierwsze okręty typu Freedom, w tym USS Freedom (LCS 01, Próby MQ-8B z pokładu USCGC Bertholf, 2014-12-17) i USS Fort Worth (LCS 03, USS Fort Worth na Foal Eagle 2015, 2015-03-17), będą stacjonować w US Naval Base San Diego. Latem 2014 US Navy poinformowała o planach przebazowania części jednostek tego typu do Naval Stadion Mayport na Florydzie (Sześć okrętów LCS do Mayport, 2014-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.