Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Little Rock nadal w Montrealu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 stycznia 2018

Od blisko miesiąca amerykański okręt USS Little Rock nie może opuścić portu morskiego w Montrealu ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Po rozpatrzeniu wszystkich możliwości US Navy postanowiła zatrzymać USS Little Rock w Montrealu do czasu poprawy pogody i stopnienia pokrywy lodowej zalegającej na lokalnych wodach. Marynarze mają wykorzystać postój w Kanadzie na dodatkowe szkolenie i doskonalenie umiejętności obsługi wyposażenia pokładowego / Zdjęcie: Lockheed Martin

Pod koniec grudnia USS Little Rock (LCS 9), typu Freedom, klasy LCS (Littoral Combat Ship), wszedł do portu morskiego w Montrealu w celu odbycia kilkudniowej wizyty. Marynarze mieli wykorzystać pobyt w kanadyjskim mieście na naprawę elementów wyposażenia i dodatkowe ćwiczenia. Następnie okręt miał opuścić Montreal i wznowić przejście do nowego portu macierzystego Naval Station Mayport na Florydzie.

Pobyt w kanadyjskim porcie przedłużył się o blisko miesiąc ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w rejonie i grubą warstwę lodu, którą skute są lokalne wody. Problemem jest też niewystarczająca liczba dostępnych holowników, które muszą asystować USS Little Rock w bezpiecznym opuszczeniu Montrealu (USS Little Rock utknął w drodze do Florydy, 2018-01-10).

USS Little Rock szedł w kierunku Mayport na Florydzie prosto z Buffalo w stanie Nowy Jork, gdzie w połowie grudnia został przyjęty do służby (USS Little Rock w linii, 2017-12-18). Po dotarciu na miejsce okręt dołączy do pozostałych jednostek klasy LCS, w tym USS Milwaukee (LCS 5) i USS Detroit (LCS 7), typu Freedom (LCS w Mayport, 2017-01-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.