Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCS w Mayport

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 stycznia 2017

Do Mayport na Florydzie przebazowano 2 okręty klasy LCS, USS Milwaukee i USS Detroit.

W Naval Station Mayport na Florydzie powitano USS Milwaukee i USS Detroit / Zdjęcie: USN

Pod koniec ub.r. w Naval Station Mayport na Florydzie odbyła się ceremonia powitania okrętów USS Milwaukee (LCS 5) i USS Detroit (LCS 7), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Przebazowano je z Naval Base San Diego w Kalifornii. Obie jednostki wejdą w skład utworzonego przed 2 laty Littoral Combat Ship Squadron (LCSRON) 2.

USS Detroit przyjęto do służby w październiku, podczas uroczystości zorganizowanej w najbardziej zaludnionym mieście stanu Michigan (USS Detroit w linii, 2016-10-22). Rok wcześniej w linii znalazł się USS Milwaukee (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20). Obie jednostki zbudowało wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin. Okręty powstały w stoczni Marinette Marine z Wisconsin, należącej do włoskiej grupy Fincantieri.

US Navy zakłada, że w przyszłości w Mayport stacjonować będą wszystkie okręty typu Freedom. W ciągu roku na Florydę dotrzeć mają USS Little Rock (LCS 9, Wodowanie USS Little Rock, 2015-07-20), USS Sioux City (LCS 11, Zwodowano USS Sioux City, 2016-02-01) i USS Wichita (LCS 13, USS Wichita zwodowany, 2016-09-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.