Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Izumo

Marynarka wojenna, 01 października 2014

Japońskie Morskie Siły Samoobrony rozpoczęły próby pierwszego śmigłowcowca typu Izumo, Izumo (DDH-183).

Próby morskie Izumo DDH-183 potrwają do wiosny 2015. Po ich zakończeniu okręt zostanie oficjalnie przyjęty do służby. W sierpniu tego samego roku, IHI Marine United ma zwodować drugą jednostkę tego typu, która powinna znaleźć się w linii w marcu 2017 / Zdjęcie: Pacific Sentinel

Próby morskie okrętu miały rozpocząć się niedawno. Okręt pozostanie na morzu przez około 6 miesięcy. W tym czasie przedstawiciele producenta, IHI Marine United oraz przyszłego użytkownika ocenią funkcjonowanie głównych systemów pokładowych, w tym układu pędnego, łączności, obserwacji i analizy pola walki i samoobrony. Z pokładu jednostki będą też najprawdopodobniej prowadzone podstawowe operacje lotnicze.

Zaprezentowany publicznie latem 2013 Izumo (Japonia zaprezentowała nowy śmigłowcowiec, 2013-08-07), jest pierwszym z serii nowych japońskich śmigłowcowców. W przyszłości zastąpią one w linii przyjmowane do służby w latach 1980-1981 jednostki typu Shirane. Budowa śmigłowcowców typu Izumo spotkała się w przeszłości z krytyką ze strony ChRL. Władze w Pekinie oskarżają Tokio o antagonizowanie wzajemnych relacji oraz niepotrzebną militaryzację, jedynie napędzającą i tak już trwający w regionie wyścig zbrojeń.

Okręty typu Izumo będą przenosić maksymalnie 28 statków powietrznych, w tym m.in. śmigłowce SH-60K Seahawk i MCH-101. Okręt pomieści 970 osób, wliczając w to członków załogi, pilotów, personel obsługowy oraz żołnierzy desantu

Strona chińska nie daje też wiary zapewnieniom przedstawicieli Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony), że Izumo będą używane jedynie do zadań związanych z transportem wyposażenia wojskowego i zaopatrzenia do oddalonych często o setki kilometrów baz, a także niesieniem pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, nie zaś do zadań typowo ofensywnych (Japonia nie chce lotniskowców... na razie, 2014-01-21). Faktem jest jednak, że w swojej retoryce, Tokio często powoływało się na zapisy japońskiej konstytucji, wykluczającej wojnę jako narzędzie rozwiązywania sporów międzynarodowych. Latem gabinet premiera Shinzo Abe zmienił jednak interpretację zapisów ustawy zasadniczej, dając japońskim władzom prawo do powoływania się na potrzebę kolektywnej samoobrony, jako argumentu przemawiającego za użyciem siły militarnej wobec innego państwa (Japonia zmienia interpretację konstytucji, 2014-07-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.