Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wojsko czeka na Brytyjki

Wojska lądowe, Wojska specjalne, Strategia i polityka, 29 października 2018

Brytyjski minister obrony Gavin Williamson ogłosił, że rząd zezwolił kobietom na pełnienie służby wojskowej we wszystkich rodzajach sił zbrojnych Jej Królewskiej Mości. Historyczne wydarzenie miało miejsce 25 października na poligonie Salisbury Plain, podczas ćwiczeń, w których brały udział pierwsze kobiety przyjęte do jednostek Royal Armoured Corps (Królewskiego Korpusu Pancernego).

Brytyjski rząd zezwolił kobietom na pełnienie służby wojskowej we wszystkich rodzajach sił zbrojnych Jej Królewskiej Mości / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Williamson ogłosił również, że od tego dnia kobiety już zatrudnione w British Army (wojskach lądowych) mogą przejść do jednostek piechoty, a te które jeszcze nie służą w armii, będą mogły ubiegać się o przyjęcie do piechoty w grudniu tego roku. Nowe rekrutki rozpoczną szkolenie podstawowe w kwietniu 2019.

Panie mogą również ubiegać się o przyjęcie do piechoty morskiej – selekcja rozpoczyna się przed końcem tego roku. Kursy szkoleniowe rozpoczną się w ośrodku Royal Marines Commando w Lympstone na początku 2019.

Kobiety pełniły wzorową służbę w siłach zbrojnych od ponad 100 lat, pracując na różnych specjalistycznych i ważnych stanowiskach. Cieszę się więc, że od dzisiaj, po raz pierwszy w swojej historii, [podczas naboru] nasze siły zbrojne będą kierować się wyłącznie umiejętnościami, a nie płcią. Zezwolenie na nabór kobiet do jednostek  sprawi, że siły zbrojne staną się nowocześniejszym pracodawcą i zapewnią rekrutację odpowiednich osób na właściwe stanowisko – stwierdził minister Williamson.

Kobiety nie mogły pełnić służby w jednostkach bojowych wojsk lądowych do 2016. Pierwszą formacją, która w listopadzie tego samego roku przyjęła panie do służby był Royal Armoured Corps – obecnie służy tam lub przechodzi szkolenie ok. 35 kobiet, a niektóre zostały wysłane do Estonii czy Omanu. We wrześniu 2017 rozpoczęto przyjmowanie kobiet do  RAF Regiment (Kobiety - dowódcy Merkav, 2018-06-29, Kobiety-piloci w WKS FR, 2017-08-14, Pierwsza kobieta na czele Luftforsvaret, 2017-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.