Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Fabryka Broni już w środę

Przemysł zbrojeniowy, 27 lutego 2014

5 marca ma nastąpić zamknięcie inwestycji i uroczyste oddanie do użytku nowych budynków Fabryki Broni. Po ponad 90 latach zmieni się miejsce produkcji polskiej broni strzeleckiej.

5 marca odbędzie się uroczyste otwarcie nowego kompleksu Fabryki Broni / Zdjęcie: FB

Zgodnie z planem na początku marca zakończy się budowa nowego zakładu, do którego będzie przeniesiona Fabryka Broni z dotychczasowego kompleksu budynków na ulicy 1905 roku. Oficjalne otwarcie ma nastąpić w przyszłą środę, jednak już rozpoczął się transport maszyn i urządzeń ze starej siedziby.

W 2008 powstały pierwsze plany dotyczące wyprowadzenia się z centrum Radomia, gdzie Łucznik ma swoją siedzibę od lat 1920. (w 1923 rozpoczęto budowę obecnego zakładu, pod koniec 1927 rozpoczęła działalność Fabryka Broni).

W 2009 ustalono, że nowa Fabryka Broni powstanie w zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE) Euro-Park Wisłosan, w podstrefie w Radomiu.

We wrześniu 2010 ARP dokonała zakupu gruntu pod inwestycję w TSSE. Projekt nowego zakładu opracowała w grudniu 2010 firma Predomex z Wrocławia, a w 2011 Łucznik uzyskał wszystkie niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy.

28 sierpnia 2012 ARP i ówczesna Grupa Bumar (dzisiaj Polski Holding Obronny) zawarły umowę inwestycyjną. Była to podstawa do realizacji w latach 2012-2016 inwestycji na kwotę do 100 mln zł. Z tego budowa nowego zakładu miała pochłonąć do 60%, resztę zaś przeznaczono na zakup nowych maszyn, urządzeń i innego wyposażenia. Środki Grupy Bumar miały być przeznaczone na modernizację parku maszynowego i wdrożenie nowych produktów: modułowego systemu broni strzeleckiej (Bezkolbowy MSBS-5,56 już strzela, 2014-01-26) i pistoletu samopowtarzalnego (Pistolet dopiero za 2 lata, 2013-03-27).

19 listopada 2012 odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy nowego zakładu (Rozpoczęcie budowy nowej Fabryki Broni, 2012-11-18). Przyszła siedziba Łucznika będzie składała się z hali produkcyjnej, sali prób i części magazynowej o powierzchni 13,4 tys. m2 oraz budynku biurowego o powierzchni 2,8 tys. m2. Generalnym wykonawcą inwestycji wartej 58 mln zł jest przedsiębiorstwo Rosa-Bud z Radomia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.