Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RAAF chcą nabyć Reapery

Lotnictwo wojskowe, 12 maja 2014

Dowódca Royal Australian Air Force zamierza promować zakup bbsl Reaper przez podległy mu rodzaj wojsk.

Australia jest kolejnym krajem rozważającym zakup amerykańskich bojowych bezzałogowców Reaper / Zdjęcie: US Air Force

W wywiadzie udzielonym dziennikowi Sydney Morning Herald marsz. Geoff Brown stwierdził, że chciałby, aby Royal Australian Air Force (RAAF, królewskie wojska lotnicze Australii) zakupiły bojowe bezzałogowe statki latające Reaper. Jestem wielkim entuzjastą bezzałogowców i uważam, że Canberra powinna nabyć w przyszłości bbsl – powiedział marsz. Brown. Predatory i Reapery mogą wykonywać wiele różnorodnych zadań. Kombinacja zdolności obserwacyjnych, rozpoznawczych i wywiadowczych tworzy z nich doskonały typ uzbrojenia – dodał dowódca RAAF (Brimstone odpalone z Reapera, 2014-03-21, RAF wypożyczają bbsl od Amerykanów, 2014-02-11, Francuskie Reapery już w Afryce , 2014-01-08).

Do lipca br. Australijczycy będą eksploatować na terenie Afganistanu rozpoznawcze bsl Heron (Herony w Afganistanie do lipca 2014, 2013-12-31). Natomiast w marcu rząd w Canberrze przesądził o zakupie morskich rozpoznawczych bezzałogowców Triton. Reapery stanowiłyby ich doskonałe uzupełnienie, służąc także do obserwacji pożarów buszu, czy niosąc pomoc ofiarom klęsk żywiołowych – podkreślił marsz. Geoff Brown. Dowódca RAAF odmówił jednak ujawnienia, kiedy zostanie podjęta decyzja w sprawie zakupu bbsl i jakie będą scenariusze ich zastosowania bojowego.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.