Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa MiG-29 pod Astrachaniem

Lotnictwo wojskowe, 27 lipca 2014

Pod Astrachaniem rozbił się myśliwiec MiG-29. Jego pilot zginął próbując lądować awaryjnie.

W rozbitym samolocie zginął 42-letni podpułkownik Aleksiej Dwinianinow, rosyjski pilot wojskowy I klasy. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Rosyjskie siły zbrojne mają na stanie 310 samolotów MiG-29 – 270 w wojskach lotniczych (WWS) i 40 w marynarce wojennej (WMF)

MiG-29 należący do 185. Centrum Szkolenia Bojowego Lotnictwa Myśliwskiego WWS wykonywał dziś rano rutynowy lot treningowy. Wystartował z lotniska Priwołżskij. Około 8.55 pilot utracił nad nim kontrolę. Samolot rozbił się w Rejonie Narimanowskim, w stepie, kilometr od pasa lotniska, 30 km na północny zachód od Astrachania.

Pilot rozbitego myśliwca MiG-29 zginął. Według informacji z Ministerstwa Obrony FR, wcześniej otrzymał rozkaz katapultowania, którego nie wykonał. Usiłował bowiem odzyskać kontrolę nad samolotem i wylądować awaryjnie.

Rosyjskie siły zbrojne mają na stanie (nie wszystkie są w stanie lotnym) 310 samolotów MiG-29 – 270 w wojskach lotniczych (WWS) i 40 w marynarce wojennej (WMF). Przez ponad 30 lat służby w ZSRS i później w FR rozbiło się 22 myśliwców tego typu. Ostatnia katastrofa rosyjskiego MiG-29 miała miejsce w 2012, podczas wykonywania manewrów na niskiej wysokości. Niemniej, w okolicach Astrachania rok temu doszło do dwóch poważnych incydentów: 4 lipca podczas lądowania w okolicach Astrachania uszkodzeniu uległ indyjski MiG-29K (Pierwsza indyjska eskadra MiG-29K w służbie, 2013-05-13), a kilka dni później, 11 lipca MiG-29UB przeznaczony dla lotnictwa Mjanmy (Birmy) zapalił się i musieli się z niego katapultować obaj piloci (Birma kupiła 20 MiGów-29 , 2009-12-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.