Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rośnie zainteresowanie Brahmosami

Przemysł zbrojeniowy, 29 kwietnia 2015

Państwa Ameryki Południowej wyrażają zainteresowanie zakupem indyjskich pocisków manewrujących Brahmos.

Ameryka Południowa może stać się pierwszym rynkiem eksportowym dla indyjsko-rosyjskich pocisków manewrujących Brahmos / Zdjęcie: DRDO

Przedstawiciele indyjsko-rosyjskiej spółki joint-venture, Brahmos Aerospace, przyznali w wywiadzie dla lokalnych mediów, że są w stałym kontakcie z władzami państw Ameryki Południowej. Rozmowy dotyczą ewentualnego zakupu pocisków manewrujących Brahmos. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się Argentynę, Brazylię, Chile i Wenezuelę. 

Największym zainteresowaniem państw regionu mają cieszyć się Brahmosy w odmianie lądowej, odpalane z mobilnej wyrzutni oraz zestawy rakietowe przenoszone przez okręty, w tym podwodne. Ponadto, Caracas ma też być zainteresowanie zakupem pocisków przenoszonych przez samoloty bojowe. Przypomnijmy, że ta odmiana Brahmosów jest wciąż rozwijana (Lotniczy Brahmos w marcu?, 2015-01-22). Jej pierwszym użytkownikiem będą Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotnicze Indii). 

Informacje o możliwej sprzedaży Brahmosów do Ameryki Południowej nie są nowe. Przedstawiciele Brahmos Aerospace informowali o rosnącym zainteresowaniu państw trzecich zestawami rakietowymi już podczas zeszłorocznych targów IndoDefence, organizowanych w Indonezji (IndoDefence 2014: Brahmos dla Azji, 2014-11-05). Do tej pory brakowało jednak konkretów dotyczących potencjalnych klientów oraz odmian Brahmosów, które wzbudzają największe zainteresowanie. 

Warto przypomnieć, że jedynym, jak dotąd, użytkownikiem Brahmosów są siły zbrojne Indii (Nieudany test Brahmosa, 2015-04-13, Dochodowe Brahmosy, 2014-07-18). New Delhi zakupiło już zestawy w odmianie lądowej i morskiej, przystosowanej do przenoszenia i odpalania z okrętów nawodnych – wersja dla OP jest wciąż rozwijana. Dowództwo BVS zamierza zakupić 200 pocisków Brahmos-A, które będą przenoszone przez specjalnie do tego przystosowane samoloty wielozadaniowe Su-30MKI (Testy Su-30MKI z BrahMos-A, 2015-03-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.