Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono testy USS Jackson

Marynarka wojenna, 02 lipca 2015

W USA zakończono testy odbiorcze USS Jackson (LCS 6), kolejnej amerykańskiej fregaty typu Independence. Okręt budowany jest w ramach kontraktu o wartości 3,5 mld USD.

US Navy odbierze w najbliższych tygodniach USS Jackson (LCS 6), trzecią fregatę typu Independence i zarazem pierwszą z jednostek budowanych w ramach ramowego porozumienia z 2010 o wartości 3,5 mld USD / Austal USA

Zbliża się moment przekazania USS Jackson (LCS 6) przyszłemu użytkownikowi – US Navy. Producent okrętu, Austal USA, poinformował o zakończeniu wielotygodniowych testów odbiorczych jednostki. Próby prowadzono na wodach Zatoki Meksykańskiej.

Program testowy zorganizowali przedstawiciele Austal USA i członkowie przyszłej załogi okrętu, dla których próby morskie były okazją do przełożenia szkolenia teoretycznego na praktykę. Testy przeprowadzono pod nadzorem przedstawicieli z US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV).

Testy morskie USS Jackson pozwoliły na kompleksową ocenę pracy podstawowych systemów pokładowych okrętu. Wynik wielotygodniowych prób był na tyle pozytywny, że okręt zostanie przekazany US Navy najprawdopodobniej bez nadprogramowych prac technicznych i potrzeby modyfikacji wyposażenia jednostki.

USS Jackson zwodowano zimą 2013 (Wodowanie USS Jackson, 2013-12-16). Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Austal prowadził prace wykończeniowe. Producent zorganizował także serię testów, zarówno w basenie portowym stoczni w Mobile w Alabamie, jak i na otwartym morzu. LCS 6 jest pierwszym z serii 10 okrętów typu Independence, które budowane są dla US Navy w ramach porozumienia z 2010 o wartości 3,5 mld USD (13 mld zł). Umowa sprzed 5 lat zobowiązuje Austal USA do dostawy 10 fregat (Stępka pod LCS 14, 2015-07-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.