Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Liban kupił Super Tucano

Lotnictwo wojskowe, 09 listopada 2015

DSCA zatwierdziła sprzedaż samolotów uderzeniowych Super Tucano dla Libanu.

Embraer może pochwalić się zdobyciem zamówień na ponad 230 Super Tucano. Najnowszym nabywcą samolotów tego typu jest Liban / Zdjęcie: Embraer

Brazylijski Embraer poinformował dziś, że razem z Sierra Nevada Corporation zawarł umowę z rządem Libanu, dotyczącą dostawy 6 samolotów uderzeniowych A-29 Super Tucano dla Al Quwwat al-Jawwiya al-Lubnaniyya (wojsk lotniczych). Wartość porozumienia wynosi 172,5 mln USD (674 mln zł). Transakcja została zatwierdzona przez Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki 30 października (Liban chce kupić Super Tucano, 2015-06-10).

Samoloty przeznaczone dla Al Quwwat al-Jawwiya al-Lubnaniyya zostaną najprawdopodobniej zmontowane w zakładach Embraera w Jacksonville na Florydzie, we współpracy z Sierra Nevada Corporation (Pierwszy afgański A-29, 2014-09-26, LAAD 2013: Nowi nabywcy Super Tucano, 2013-04-11). Libańskie Super Tucano napędzane będą silnikami Pratt & Whitney Canada PT6A-68A. W samolotach zabudowane zostaną układy samoobrony ALE-47, układy ostrzegające o odpalonych pociskach rakietowych AN/AAR-60(V)2 i układy nawigacyjne EGI bez modułu SAASM. Libańczycy odbiorą także 2000 pocisków APKWS.

Amerykanie mają dostarczyć pakiet części zamiennych i dokumentację techniczną oraz zapewnić wsparcie eksploatacyjne i obsługowe. Próbami w locie, przebazowaniem samolotów na Bliski Wschód i szkoleniem załóg lotniczych i personelu obsługowego zajmą się piloci i technicy US Air Force.

Wszystkie prace objęte kontraktem mają zakończyć się do 31 lipca 2019. Super Tucano posłużą Al Quwwat al-Jawwiya al-Lubnaniyya do bezpośredniego wsparcia lotniczego na terenie kraju i w ramach ochrony granic państwa. Obecnie do zadań tych używane są 3 uzbrojone Cessny 208 Caravan.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.