Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia rozważa zakup nowego lotniskowca

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 12 marca 2014

Brazylijskie władze zamierzają zakupić i wprowadzić do służby nowy lotniskowiec. Modernizacji poddany zostanie z kolei obecny São Paulo (A12).

Do czasu pojawienia się w linii nowego lotniskowca, za ochronę interesów strategicznych Brazylii na wodach wyłącznej strefy ekonomicznej odpowiadać będzie São Paulo (A12) (ex-francuski Foch (R99)), znajdujący się w służbie od początku lat 1960. / Zdjęcie: Poder Naval

Nowy lotniskowiec miałby pojawić się w linii w ciągu 15 lat. Okręt ma opierać się na projekcie jednostek tej klasy znajdujących się już w eksploatacji. W grę wchodziłaby wobec tego współpraca z którymś z zagranicznych producentów.

Poza zakupem lotniskowca, Marinha do Brasil (marynarka wojenna Brazylii) zamierza przeprowadzić modernizację obecnie użytkowanego São Paulo. Okręt znajduje się w służbie od początku zeszłej dekady. Trzeba jednak pamiętać, że od lat 1960. był użytkowany przez Francję.

Zakup nowego lotniskowca oraz modernizacja obecnie eksploatowanego związane są z planami podniesienia potencjału Marinha do Brasil zmierzającego do ochrony brazylijskich interesów strategicznych na kontrolowanych przez nich wodach morza terytorialnego oraz wyłącznej strefy ekonomicznej. Podobnie jak zakup serii pełnomorskich okrętów patrolowych typu Amazonas (Testy ostatniego Amazonas, 2013-04-09, Amazonas w Brazylii, 2012-10-10), niedawne próby operowania bezzałogowego statku latającego ScanEagle (Brazylijskie próby ScanEagle, 2014-02-24), czy plany budowy serii nowych okrętów podwodnych (Ruszyła budowa Scorpene w Brazylii , 2011-07-23).

Oprócz tego mówi się o zmodernizowaniu floty statków powietrznych używanych przez Aviação Naval Brasileira (AvN, lotnictwo marynarki wojennej) i zakupie następców użytkowanych obecnie samolotów uderzeniowych McDonnell-Douglas A-4KU Skyhawk II (oznaczonych jako AF-1 Falcão) i szkolnych ТA-4KU (AF-1А), stanowiących grupę lotniczą São Paulo. Pod uwagę brany jest Sea Gripen. Pozwoliłoby to na unifikację floty Força Aérea Brasileira (wojsk lotniczych Brazylii) i AvN (Dwumiejscowy Gripen F dla Brazylii , 2014-02-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.