Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wspierają Seszele

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 stycznia 2016

Straż Wybrzeża Seszeli odebrała nową szybką łódź interwencyjną. Jednostka została przekazana przez Indie.

Indie przekazały Seszelom nową szybką łódź interwencyjną. W ostatnich latach oba państwa zacieśniły współpracę polityczno-wojskową, reagując w ten sposób na pogarszający się stan bezpieczeństwa w regionie / Zdjęcie: MO Seszeli

Pod koniec minionego tygodnia na Seszelach odbyła się ceremonia przekazania lokalnej straży wybrzeża nowej szybkiej łodzi interwencyjnej. Jednostka posłuży do patrolowania i ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej tego wyspiarskiego państwa położonego w zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Gościem honorowym uroczystości był prezydent Seszeli, James Michel. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele władz Indii i oficerowie reprezentujący dowództwo indyjskiej straży wybrzeża. Fakt przekazania Seszelczykom nowej jednostki interwencyjnej miał potwierdzić bliskie i wciąż zacieśniające się relacje polityczno-wojskowe obu państw basenu Oceanu Indyjskiego.

Pod koniec 2015 władze Seszeli umocniły rodzący się sojusz, wydając zgodę na utworzenie na własnym terytorium indyjskiej bazy morskiej. Nowe obiekty będą używane przez Bhāratīya Nau Senā (marynarkę wojenną Indii). Instalacja ma służyć przede wszystkim do zaopatrywania indyjskich okrętów i dokonywania doraźnych przeglądów naprawczych (Indyjska baza morska na Seszelach, 2015-12-28).

Wspieranie sojuszników dostawami sprzętu wojskowego jest jednym z elementów indyjskiej polityki zagranicznej w regionie. Latem 2015 New Delhi zapowiedziało przekazanie Seszelom morskiego samolotu patrolowego Dornier Do-228 (Dornier Do-228 dla Seszeli, 2015-08-31). W kolei pod koniec 2014 Indie sprezentowały Nepalowi śmigłowiec wielozadaniowy ALH Dhruv Mk 3 (Śmigłowcowa dyplomacja Indii , 2014-11-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.