Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straty irackiego lotnictwa

Lotnictwo wojskowe, 18 lutego 2016

W ciągu dwóch dni lotnictwo irackich wojsk lądowych straciło dwa śmigłowce.

Jednym z utraconych w ostatnich dniach irackich śmigłowców jest Bell IA-407 / Zdjęcie: MO Iraku

W ciągu dwóch ostatnich dni lotnictwo wojsk lądowych Iraku straciło dwa śmigłowce – Mi-17 i Bella 407. Pierwszy z nich rozbił się 16 lutego w rejonie na wschód od Al Kut, podczas przelotu na trasie z Al-Shuaiba do At-Tadżi.

W katastrofie śmierć ponieśli dwaj piloci: kpt Mohammed Qasim i kpt Mohammed Ghaeb oraz 9 żołnierzy znajdujących się na pokładzie. Przyczyną była usterka techniczna.

Śmigłowiec należał do 85. eskadry szkolnej, użytkującej Mi-17-V5 i  Mi-17CT. Do jej zadań należy szkolenie zaawansowane załóg lotniczych.

Następnego dnia w pobliżu Al-Amiriyah, 30 km na południe od Faludży, został zestrzelony Bell IA-407 z 21. eskadry rozpoznawczej. Obydwaj piloci – mjr Achmed Nehru i por. Oumid, zginęli. To drugi utracony wiropłat tego typu. Poprzedni IA-407 został zestrzelony przez islamistów w październiku 2014 (Irak stracił kolejny śmigłowiec, 2014-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.